PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowoczesny terminale w gostyńskich szkołach

  • AW    25 lipca 2013 - 09:41
Nowoczesny terminale w gostyńskich szkołach

Urząd w Gostyniu chwali się, że miasto nie będzie miało problemów z dostosowaniem się do wymogów związanych z ilością komputerów w szkolnych pracowniach informatycznych.
Jak przypomina tamtejszy magistrat, w myśl przepisów, od 1 września 2013 roku liczba uczniów na lekcjach informatyki nie może być mniejsza niż liczba komputerów w pracowni.

Dyrektorzy szkół, wspólnie z organem prowadzącym, zostali zobligowani do stworzenia uczniom odpowiednich warunków nauki. Szkoły prowadzone przez Gminę Gostyń nie będą miały problemu ze spełnieniem tych wymogów. Sprzęt jest właśnie uzupełniany o nowoczesne komputery.

Ustawodawca wychodzi z założenia, że we współczesnym świecie każdy człowiek winien umieć obsługiwać komputer i znać podstawowe oprogramowanie.

Na doposażenie szkół w jednostki komputerowe gmina Gostyń przeznaczyła ze swojego budżetu kwotę 142 tys. zł. Trzy szkoły (SP1 w Gostyniu, SP w Goli i SP w Siemowie) otrzymały pieniądze na zakup laptopów (łącznie 16 sztuk), które uzupełnią brakujące komputery w szkolnych pracowniach. Natomiast SP  w Gostyniu, SP w Kunowie i Gimnazjum nr 2 w Gostyniu zakupią nowoczesne terminalowe pracownie komputerowe.

System terminalowy pozwala na współdzielenie jednego komputera przez wielu użytkowników jednocześnie za pomocą wielu monitorów, klawiatur i myszek. Ponadprzeciętna funkcjonalność, możliwość taniej rozbudowy, a także oszczędność kosztów zakupu i energii powodują atrakcyjność tego rozwiązania.

Jeśli pracownie terminalowe sprawdzą się w gostyńskich placówkach, wówczas w kolejnych latach tradycyjne pracownie komputerowe będą zastępowane terminalami, obsługiwanymi przez sprzęt nowszej generacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.