PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowotarskie technikum najlepsze na Podhalu?

  • Przegląd prasy/Gazeta Krakowska    14 czerwca 2011 - 08:31

Zespół Szkół Technicznych w Nowym Targu będzie miał najlepiej wyposażone warsztaty w powiecie nowotarskim, jeśli nie na całym Podhalu.
Kosztem ponad 5,5 mln zł powstało dla uczniów zaplecze, którego nie powstydziłaby się żadna szkoła – informuje „Gazeta Krakowska”.

Są w nim nowoczesne urządzenia i komputery, które pozwalają szkolić przede wszystkim mechaników. Dodatkowo wyremontowano też sale lekcyjne. Do 30 września mają się zakończyć prace budowlane oraz zakup i montaż wyposażenia warsztatów.

Wyposażone zostaną pracownie: automatyki przemysłowej, diagnostyki samochodowej, mierniczej, techniki budowlanej i drogowej, obrabiarek numerycznych, diagnostyki i napraw podzespołów samochodowych, spawalniczej.
Modernizacja warsztatów wyniesie ponad 5,5 mln zł, w tym 3 mln zł ze środków Unii Europejskiej.

Remont nowotarskiego „technika” trwał 2 lata. Starostwo powiatowe na ten cel dostało 3 mln zł dotacji unijnej.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych wiedzą, że placówka, w której uczy się 1200 uczniów, może dzisiaj pochwalić się na całym Podhalu. Mówi się, że szkoła jest w stanie kształcić mechaników, którzy poradzą sobie z naprawą najbardziej nowoczesnego auta. Komputery zainstalowane w supersamochodach nie są już dla nich żadną nowością – informuje „Gazeta Krakowska”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.