Nowy budynek dydaktyczny w poznańskiej „Dębince”

Uczniowie tej szkoły oprócz sal lekcyjnych będą mieli do dyspozycji m.in. nowoczesną salę gimnastyczną, pomieszczenia do zajęć informatycznych, pracownie przedmiotowe wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny a niedługo też boisko do piłki nożnej, ręcznej i siatkowej … na dachu szkoły.
Nowy budynek dydaktyczny w poznańskiej „Dębince”
Oddanie budynku szkoły odbyło się 27 listopada (fot.mat.pras.)

Trzykondygnacyjny budynek, z którego korzystać będzie około 400 uczniów, znajduje się w Poznaniu, przy ulicy Grabowej 33.

- Zyskujemy w pełni nowoczesny, komfortowy i wielofunkcyjny obiekt, w którym kontynuować będziemy naszą misję: edukacyjną działalność skoncentrowaną na kształtowaniu charakteru i rozwijaniu talentu każdego z naszych uczniów. – mówi Beata Łuczak -Wencel, dyrektor szkoły.

Budynek należy do Poznańskiego Stowarzyszenia Oświatowego „Dębinki”, ale grunt pod inwestycję przekazało miasto.

Budynek służyć będzie nie tylko edukacji. Znajdą się w nim też pomieszczenia do odpoczynku i rozwoju, jak umiejscowiona w piwnicy nowoczesna świetlica nawiązująca do tradycji popularnych niegdyś harcówek.

Uczniowie zyskają też jedyne w swoim rodzaju boisko na dachu szkoły. Według planu grać będą na nim w piłkę nożną i ręczną, a także siatkówkę już wiosną przyszłego roku.

- Oddanie do użytku tego nowoczesnego obiektu, z pewnością otwiera nowy etap nie tylko w historii tej popularnej w Wielkopolsce szkoły, ale także – w ogóle – w dziejach poznańskiej edukacji. Nowy budynek jest bowiem w pełni przyjazny uczniom i nauczycielom, jak również zostały w nim zastosowane rozwiązania w pełni wykorzystujące należącą do niego przestrzeń. – mówi Małgorzata Wiśniewska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Oświatowego i prezes Fundacji PBG.

Ćwierć wieku minęło

Otwarcie nowego budynku dydaktycznego zbiega się w czasie z obchodami jubileuszu 25 - lecia szkoły. Dębinka rozpoczęła bowiem swą działalność w 1990r.,w niskim parterowym budynku przypominającym barak. Zajęty przez szkołę budynek należał do Zakładów H. Cegielskiego. Wcześniej znajdował się tam hotel robotniczy, a przedtem - magazyny wojskowe. W 2004r. Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe do tego parterowego baraku dobudowało dwukondygnacyjny obiekt gimnazjum z pełnowymiarową salą gimnastyczną.

Uruchomiony właśnie budynek znajduje się w miejscu baraku, który został zburzony. Na początku działalności, to właśnie w nim prowadzone były zajęcia w jednej z pierwszych niepublicznych placówek edukacyjnych w Poznaniu.

W uroczystości oddania nowego budynku wzięli udział: wiceprezydent Poznania - Arkadiusz Stasica, wiceprzewodniczący sejmiku województwa wielkopolskiego - Waldemar Witkowski,
przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Poznaniu - Joanna Christop, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - Zofia Hrychorowicz.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE