PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy budynek dydaktyczny w poznańskiej „Dębince”

  • AW    28 listopada 2015 - 15:51
Nowy budynek dydaktyczny w poznańskiej „Dębince”
Oddanie budynku szkoły odbyło się 27 listopada (fot.mat.pras.)

Uczniowie tej szkoły oprócz sal lekcyjnych będą mieli do dyspozycji m.in. nowoczesną salę gimnastyczną, pomieszczenia do zajęć informatycznych, pracownie przedmiotowe wyposażonych w nowoczesny sprzęt multimedialny a niedługo też boisko do piłki nożnej, ręcznej i siatkowej … na dachu szkoły.
Trzykondygnacyjny budynek, z którego korzystać będzie około 400 uczniów, znajduje się w Poznaniu, przy ulicy Grabowej 33.

- Zyskujemy w pełni nowoczesny, komfortowy i wielofunkcyjny obiekt, w którym kontynuować będziemy naszą misję: edukacyjną działalność skoncentrowaną na kształtowaniu charakteru i rozwijaniu talentu każdego z naszych uczniów. – mówi Beata Łuczak -Wencel, dyrektor szkoły.

Budynek należy do Poznańskiego Stowarzyszenia Oświatowego „Dębinki”, ale grunt pod inwestycję przekazało miasto.

Budynek służyć będzie nie tylko edukacji. Znajdą się w nim też pomieszczenia do odpoczynku i rozwoju, jak umiejscowiona w piwnicy nowoczesna świetlica nawiązująca do tradycji popularnych niegdyś harcówek.

Uczniowie zyskają też jedyne w swoim rodzaju boisko na dachu szkoły. Według planu grać będą na nim w piłkę nożną i ręczną, a także siatkówkę już wiosną przyszłego roku.

- Oddanie do użytku tego nowoczesnego obiektu, z pewnością otwiera nowy etap nie tylko w historii tej popularnej w Wielkopolsce szkoły, ale także – w ogóle – w dziejach poznańskiej edukacji. Nowy budynek jest bowiem w pełni przyjazny uczniom i nauczycielom, jak również zostały w nim zastosowane rozwiązania w pełni wykorzystujące należącą do niego przestrzeń. – mówi Małgorzata Wiśniewska, prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Oświatowego i prezes Fundacji PBG.

Ćwierć wieku minęło

Otwarcie nowego budynku dydaktycznego zbiega się w czasie z obchodami jubileuszu 25 - lecia szkoły. Dębinka rozpoczęła bowiem swą działalność w 1990r.,w niskim parterowym budynku przypominającym barak. Zajęty przez szkołę budynek należał do Zakładów H. Cegielskiego. Wcześniej znajdował się tam hotel robotniczy, a przedtem - magazyny wojskowe. W 2004r. Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe do tego parterowego baraku dobudowało dwukondygnacyjny obiekt gimnazjum z pełnowymiarową salą gimnastyczną.

Uruchomiony właśnie budynek znajduje się w miejscu baraku, który został zburzony. Na początku działalności, to właśnie w nim prowadzone były zajęcia w jednej z pierwszych niepublicznych placówek edukacyjnych w Poznaniu.

W uroczystości oddania nowego budynku wzięli udział: wiceprezydent Poznania - Arkadiusz Stasica, wiceprzewodniczący sejmiku województwa wielkopolskiego - Waldemar Witkowski,
przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Poznaniu - Joanna Christop, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej - Zofia Hrychorowicz.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.