PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy kierunek studiów: cracovianistyka

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Kraków    5 września 2011 - 07:00
Nowy kierunek studiów: cracovianistyka

W lutym na Uniwersytecie Jagiellońskim wystartuje nowy kierunek - cracovianistyka. To studia podyplomowe, powstałe dzięki współpracy Instytutu Historii UJ oraz Muzeum Historycznego Krakowa.
Jak informuje krakowska "Gazeta Wyborcza" w programie znajduje się 10 bloków tematycznych dotyczących Krakowa, m.in. prehistoria, wybitne postacie, ustrój, prawo i samorząd miejski, ludność i społeczeństwo, życie literackie i kulturalne, gospodarka, rozwój przestrzenny i urbanistyczny, a także cechy, kongregacje, konfraternie - z dziejów obyczajów i obyczajowości.

Studia skierowane są przede wszystkim do nauczycieli, przewodników miejskich, muzealników, bibliotekarzy" - informują w ofercie organizatorzy kursu.

Czy kierunek ma szanse powodzenia? - Nie obawiam się, że nie będzie chętnych, ponieważ w Krakowie (zabierz głos/oceń prezydenta) jest wiele osób, które zainteresowane są nie tylko współczesnością miasta, ale także jego bogatymi dziejami i znakomitym dziedzictwem kulturowym. Ta oferta jest przeznaczona przede wszystkim dla nich - mówi "GW" Piotr Hapanowicz, kustosz w MHK. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.