PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy kierunek studiów dla samorządowców: menedżer energii

  • bad    21 stycznia 2015 - 14:44
Nowy kierunek studiów dla samorządowców: menedżer energii
Mazowiecka Agencja Energetyczna zaprasza na studia podyplomowe „Samorządowy Menedżer Energii. Fot. Pixbay

Jesteś pracownikiem samorządowym? Pracujesz na Mazowszu? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i poszerzyć swoją wiedzę na temat energetyki? Mazowiecka Agencja Energetyczna zaprasza na studia podyplomowe „Samorządowy Menedżer Energii (SME)” w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Rekrutacja trwa tylko do 31 stycznia br. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

– Po sukcesie pierwszej edycji studiów mogę śmiało powiedzieć, że stworzenie tego kierunku było bardzo dobrym pomysłem. Ta wręcz pionierska inicjatywa Mazowieckiej Agencji Energetycznej była przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Samorządowcy bowiem coraz chętniej sięgają po unijne dofinansowanie na projekty związane z odnawialnymi źródłami energii – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Jak dodaje marszałek Struzik do tej pory brakowało ośrodków, które szkoliłyby urzędników w tym zakresie, a zainteresowanie tym tematem jest bardzo duże. Obecnie racjonalnego zarządzania energią na kierunku „Samorządowego Menedżera Energii” uczy się już 50 urzędników z Mazowsza.

SME to pierwsze tego typu studia w Polsce skierowane do urzędników samorządu terytorialnego Mazowsza, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę m.in. z zakresu prawa, ekonomii, efektywności energetycznej w jednostkach samorządu terytorialnego czy też dystrybucji i obrotu energią. Słuchacze dowiedzą się jak planować, zarządzać i finansować energetykę. Dzięki temu będą mogli stawić czoło lokalnym projektom energetycznym.

Czytaj też: Wystartowała ostatnia część szkoleń online dla urzędników

Studia zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Trwają dwa semestry, a ich całkowity koszt to 860 zł. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Na chętnych czeka 50 miejsc.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.