Nowy pomysł na opłaty za przedszkola

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Łódź
  • 09-11-2011
  • drukuj
Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski ogłasza rewolucję opłat za przedszkole. Rodzice nie będą szczęśliwi.
Nowy pomysł na opłaty za przedszkola
Rodzice tak się wystraszyli płacenia za przedszkole, że zaczęli odbierać dzieci wcześniej. W rezultacie większość rodziców płaci dziś mniej niż kiedyś, ale popołudniami w przedszkolach zrobiło się luźno, a w niektórych wręcz pusto – pisze „Gazeta Wyborcza Łódź”.

We wrześniu miasto straciło na oszczędnościach rodziców około 830 tys. zł. Przedszkolny budżet zaczął pękać. Dlatego wiceprezydent Piątkowski ogłosił kolejną rewolucję.

Od stycznia ma być tak: rodzic deklaruje, ile godzin dziennie dziecko spędzi w przedszkolu, i jeśli np. zadeklaruje siedem, a któregoś dnia odbierze je po pięciu, i tak zapłaci za siedem. A jeśli coś mu wypadnie i dziecko spędzi w przedszkolu dziewięć godzin, za dwie dopłaci – informuje „Gazeta Wyborcza Łódź”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

z jednym trzeba się zgodzić - Skarb jest wart każdej ceny, ale to nikogo nie upoważnia do tego, żeby tak "trenować" rodziców. jest im ciężko a jeszcze taka wiadomość...

CIACHO, 2011-11-09 21:27:33 odpowiedz

U NAS JUŻ TAK JEST I TAK NAPRAWDĘ PŁACIMY DUŻO WIĘCEJ TERAZ, KIEDY 5 GODZIN JEST ZA DARMO. A CO Z PIENIĘDZMI, KTÓRE SĄ DOPŁACANE Z BUDŻETU NA KAŻDE DZIECKO?

RODZICE, 2011-11-09 18:10:48 odpowiedz

To szczyt bezczelności, typowo wg pomysłów polskiego urzędasa (bo ktoś taki urzędnikiem nie jest). Mam nadzieję, że przy wyborach rodzice mu odpowiednio podziękują.

Rodzic, 2011-11-09 09:02:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE