PARTNER PORTALU
  • BGK

Nowy żłobek przy szkole

  • suwalki24.pl    19 lipca 2013 - 15:09
Nowy żłobek przy szkole

„Bajlandia” tak będzie nazywał się nowy żłobek powstający przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.
W placówce, która działalność rozpocznie 1 września br.w Bursie Szkolnej znajdzie opiekę 15 maluchów w wieku od 6 do 36 miesięcy.

Placówka czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 7-17.00. Wstępnie szacuje się, że za miesiąc pobytu dziecka w żłobku rodzice lub opiekunowie zapłacą ok. 120 złotych. W tej cenie jest też wyżywienie. Nabór rozpocznie się 1 sierpnia i trwać będzie do 30 sierpnia 2013r.

- W budynku przy ulicy Szkolnej 3, bo tam znajdzie się siedziba „Bajlandii", szkoła wygospodarowała kilka pomieszczeń na potrzeby żłobka i jego personelu - mówi Katarzyna Meller.

- Aktualnie trwają tam prace adaptacyjne, które powinny się zakończyć w połowie sierpnia.

Pierwszeństwo w przyjęciu będą miały dzieci, których rodzice/opiekunowie to: osoby w wieku 25 - 44 lat, które bez względu na wykształcenie znajdują się w szczególnie niekorzystnej sytuacji na rynku pracy, tj.:
- osoby bezrobotne, które statut uzyskały w wyniku urodzenia lub wychowywania dziecka;
- osoby powracające do pracy po urlopie wychowawczym;
- osoby samotnie wychowujące dziecko;
- osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej (w tym będące na zasiłku); w tym 1 osoba niepełnosprawna

Rozpoczął się już nabór kandydatów do pracy w żłobku, w którym zatrudnienie znajdą cztery osoby (dyrektor + 3 opiekunów). Placówka będzie też współpracować z logopedą i wykwalifikowaną pielęgniarką.

Uruchomienie żłobka będzie możliwe dzięki wsparciu jakie otrzymała PWSZ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.