PARTNER PORTALU
  • BGK

NSA oddalił skargę ws. likwidacji szkoły w Chełmie

  • chelmonline.pl    24 lipca 2013 - 10:14
NSA oddalił skargę ws. likwidacji szkoły w Chełmie

Naczelny Sąd Administracyjny, 18 lipca, uchylił wyrok i oddalił skargę WSA w Lublinie z 11 grudnia 2013 r. w spawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 10 w Chełmie.
W uzasadnieniu sąd stwierdził, iż rodzice nie mieli interesu prawnego w zaskarżeniu uchwały o zamiarze likwidacji szkoły.

-   Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego jest potwierdzeniem, iż miasto działało zgodnie z przepisami i wymaganą w tym przypadku procedurą. Od początku byliśmy przekonani o słuszności podejmowanych działań prawnych. Oczywiście zamiast komentować wyroki dotyczące likwidacji i wygaszania placówek wolałbym mówić o tworzeniu nowych szkół. Niestety niż demograficzny powoduje taką sytuację w niemal wszystkich polskich miastach i niezależnie czy jest to Chełm, Warszawa, Lublin czy jakakolwiek inna miejscowość, zmiany w strukturach placówek oświatowych zawsze są trudne - informuje Z-ca Prezydenta Miasta Chełm Stanisław Mościcki.

- Komentując wcześniejszy wyrok WSA i sprawę możliwego naboru do Szkoły Podstawowej nr 10 podkreślaliśmy, iż w przypadku rozstrzygnięcia w NSA na korzyść miasta nowa klasa w tej szkole nie zostanie utworzona. Oznacza to, iż rodzice muszą dla zapisanych do SP nr 10 dzieci wybrać inną szkołę. O tym, że może być taka konieczność, rodzice byli również listownie informowani przez dyrekcję szkoły - dodaje wiceprezydent Mościcki.

- W mojej ocenie interes prawny istniał, ale wyrok NSA należy uszanować, gdyż jest on ostateczny - mówi pełnomocnik rodziców SP 10 w Chełmie - Sebastian Żeleźnicki. Rodzice twierdzą jednak ,że to jeszcze nie koniec sprawy dotyczącej likwidacji placówki - dodaje.

Czytaj też:Kurator nie zahamuje likwidacji szkół

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Rzeczywistość, 2013-07-25 12:33:27

    Anarchia powszechnieje! Ludzie mądrości nie mają,niczego nie rozumieją,a przez podpowiadaczy durnieją i ciągle żyją jakąś nadzieją.