Nysa jako pierwsza wprowadza bon edukacyjny

Nysa jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza bon edukacyjny. To odpowiedź nyskiego samorządu na dramatyczną sytuację demograficzną na Opolszczyźnie.
Nysa jako pierwsza wprowadza bon edukacyjny
fot.shc.hu

Pół tysiąca złotych miesięcznie (6 tys. zł rocznie) na każde dziecko między drugim a szóstym rokiem życia dostaną mieszkańcy Nysy z miejskiego budżetu - informuje Rzeczpospolita.

Czytaj: ZNP: MEN namawia do donosów na nauczycieli

Warunek: muszą w tym mieście pracować i rozliczać podatek dochodowy. To odpowiedź nyskiego samorządu na dramatyczną sytuację demograficzną na Opolszczyźnie.

Ojcowie miasta chcą by specjalny bon edukacyjny wszedł w życie w 2015, a najdalej w 2016 roku. Obliczają, że rocznie wydadzą na ten cel ok. 5-6 mln zł, czyli ok. 4 proc. budżetu gminy.

Czytaj też:Nauczyciele muszą zapewnić dzieciom opiekę podczas przerwy świątecznej

W dodatku zachęcą ludzi do tego, by w Nysie rozliczać podatki, co przyniesie dodatkowe dochody.

Bon rodzice wykorzystywaliby dowolnie. Mogliby opłacać z niego opiekunkę do dziecka, żłobek, przedszkole, a gdyby pozostali w domu, to byłoby to świadczenie przeznaczone dla rodziny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Panie absolwencie ekonomii, pogadamy jak będziesz pracował i wychowywał trójkę dzieci:)

Pracujący ojciec, 2014-12-08 09:32:40 odpowiedz

Witam. Mam bardzo nurtujące pytanie, jeżeli jestem mieszkańcem Nysy w Nysie odprowadza podatki, a pracuje w Otmuchowie powiat Nyski, czy będzie mi przysługiwaćwiczenia dodatek. Jak wszyscy bardzo dobrze wiemy w samej Nysie ciężko z pracą.

Arek, 2014-12-06 18:35:41 odpowiedz

Absolwencie - przeczytaj uważnie artykuł, przejdź się po urzędach i policz (na palcach pewnie jednej ręki) ilu jest urzędników mających dzieci w wieku 2-6 lat

jj, 2014-12-06 16:55:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE