PARTNER PORTALU
 • BGK

Nysa jako pierwsza wprowadza bon edukacyjny

 • pap    5 grudnia 2014 - 06:56
Nysa jako pierwsza wprowadza bon edukacyjny
fot.shc.hu

Nysa jako pierwsze miasto w Polsce wprowadza bon edukacyjny. To odpowiedź nyskiego samorządu na dramatyczną sytuację demograficzną na Opolszczyźnie.
Pół tysiąca złotych miesięcznie (6 tys. zł rocznie) na każde dziecko między drugim a szóstym rokiem życia dostaną mieszkańcy Nysy z miejskiego budżetu - informuje Rzeczpospolita.

Czytaj: ZNP: MEN namawia do donosów na nauczycieli

Warunek: muszą w tym mieście pracować i rozliczać podatek dochodowy. To odpowiedź nyskiego samorządu na dramatyczną sytuację demograficzną na Opolszczyźnie.

Ojcowie miasta chcą by specjalny bon edukacyjny wszedł w życie w 2015, a najdalej w 2016 roku. Obliczają, że rocznie wydadzą na ten cel ok. 5-6 mln zł, czyli ok. 4 proc. budżetu gminy.

Czytaj też:Nauczyciele muszą zapewnić dzieciom opiekę podczas przerwy świątecznej

W dodatku zachęcą ludzi do tego, by w Nysie rozliczać podatki, co przyniesie dodatkowe dochody.

Bon rodzice wykorzystywaliby dowolnie. Mogliby opłacać z niego opiekunkę do dziecka, żłobek, przedszkole, a gdyby pozostali w domu, to byłoby to świadczenie przeznaczone dla rodziny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Pracujący ojciec, 2014-12-08 09:32:40

  Panie absolwencie ekonomii, pogadamy jak będziesz pracował i wychowywał trójkę dzieci:)
 • Arek, 2014-12-06 18:35:41

  Witam. Mam bardzo nurtujące pytanie, jeżeli jestem mieszkańcem Nysy w Nysie odprowadza podatki, a pracuje w Otmuchowie powiat Nyski, czy będzie mi przysługiwaćwiczenia dodatek. Jak wszyscy bardzo dobrze wiemy w samej Nysie ciężko z pracą.
 • jj, 2014-12-06 16:55:31

  Absolwencie - przeczytaj uważnie artykuł, przejdź się po urzędach i policz (na palcach pewnie jednej ręki) ilu jest urzędników mających dzieci w wieku 2-6 lat