PARTNER PORTALU
  • BGK

Nysa ma nowoczesny skatepark

  • PAP    18 października 2010 - 17:35

Nyska młodzież korzysta już z supernowoczesnego skateparku wybudowanego przez specjalistyczną amerykańską firmę. Oficjalne otwarcie Nyskiej Ekstremlandii zaplanowano na czwartek - powiedział rzecznik urzędu miasta Artur Pieczarka.
- Nyscy fani rowerów, deskorolek i rolek od ponad tygodnia testują obiekt - jeszcze przed jego otwarciem. Ćwiczą różne akrobacje, których poziom jest bardzo wysoki - relacjonował Pieczarka.

Nyski skatepark wybudowała firma American Ramp Company, specjalizująca się w budowie torów do akrobacji na rowerach, rolkach i deskorolkach. - Amerykanie wybudowali wcześniej skatepark w Łomży, który jest uznawany za jeden z najlepszych w Polsce. Nasz jest także wybudowany z materiałów z najwyższej półki - zaznaczył rzecznik.

Nyska Ekstremlandia to ok. 60 elementów do ćwiczenia akrobatycznych trików na dwóch i czterech kółkach. Rampy, poręcze i inne przeszkody ustawiono na powierzchni prawie 1300 m kw. Obiekt został ogrodzony i oświetlony, docelowo teren zostanie też objęty monitoringiem. Wybudowano także chodnik pieszo-rowerowy prowadzący do skateparku.

Podczas otwarcia zwycięzca konkursu na nazwę skateparku otrzyma nagrodę - rower typu BMX; zaplanowano także pokazy akrobacji. Inwestycja kosztowała prawie 1 mln 300 tys. zł. Pieniądze w całości pochodzą z miejskiego budżetu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.