PARTNER PORTALU
  • BGK

O krakowskiej oświacie znów przy wspólnym stole

  • AW    3 września 2012 - 17:03
O krakowskiej oświacie znów przy wspólnym stole

Kryteria oceny szkół pod kątem restrukturyzacji, kwestie społeczne i żywieniowe (stołówki szkolne) oraz Strategia Rozwoju Edukacji do 2018 roku (w różnych aspektach) – to tematy, o których w pierwszej kolejności będą dyskutować uczestnicy Okrągłego Stołu Edukacyjnego.
Jak podaje krakowski magistrat OSE wznowi swoje obrady 4 września, kolejne odbędą się 11 i 25 września oraz 2, 16 i 30 października. Obrady będą się rozpoczynać o godz. 18:00 w Urzedzie Miasta (pl. Wszystkich Świętych 3-4).

„Podczas kolejnych spotkań będziemy realizować założenia, które zostały wypracowane wspólnie dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników Okrągłego Stołu Edukacyjnego. Teraz, z Wydziałem Edukacji UMK, na konkretne działania przekładamy większość z 560 wniosków, które wpłynęło podczas wcześniejszych obrad" - mówi Anna
Okońska-Walkowicz, zastępca prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Spraw Społecznych.

Czytaj też: Szykują krakowski edukacyjny "okrągły stół"

W obradach udział biorą przedstawiciele Władz Miasta, Wydziału Edukacji UMK i Rady Miasta Krakowa oraz przedstawiciele Rad Dzielnic, Kuratorium Oświaty, dyrektorów i nauczycieli szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, związków zawodowych, rodziców i stowarzyszeń oraz organizacji zajmujących się rozwojem edukacji.

Na spotkaniach przed wakacjami dyskutowano przede wszystkim o restrukturyzacji sieci szkolnej, edukacji pozaszkolna dzieci i młodzieży, szkolnictwie specjalnym i zawodowym oraz o sytuacji szkół na obrzeżach miasta. Na ostatnim zdecydowano o kontynuacji obrad OSE oraz o powołaniu zespołów doradczych dla zastępcy prezydenta Krakowa i wydziału edukacji UMK spośród uczestników OSE.

Teraz zespoły robocze składające się z wszystkich uczestników OSE zajmą się m.in. dopracowaniem projektu MISTI Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Krakowa przed ponownym przedstawienie jej Radzie Miasta Krakowa; opracowaniem kryteriów oceny szkół pod kątem restrukturyzacji oraz kwestiami społecznymi i żywieniowymi (stołówki).

Promowane będą także różnorodne formy działalności pozaszkolnej (m.in. MDK), opracowany ma zostać program wsparcia szkół na obrzeżach Krakowa z uwagi na wielorakie role spełniane przez nie na rzecz społeczności lokalnej, ustalona zostanie także sieć szkół specjalnych z uwzględnieniem szkolnictwa integracyjnego, obrady będą także dotyczyć szkolnictwa zawodowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.