O kryteriach do przedszkola zdecydują rodzice

  • Przegląd Prasy/Gazeta Wyborcza Kraków
  • 24-01-2013
  • drukuj
Krakowscy urzędnicy chcą, by rodzice sami ułożyli kryteria zapisów do przedszkoli. Największym problemem jest zapis dotyczący samotnych rodziców.
O kryteriach do przedszkola zdecydują rodzice

Jak donosi krakowska "Gazeta Wyborcza" rekrutacja do krakowskich przedszkoli rusza 1 marca. Urzędnicy chcą, by przed tym terminem to rodzice ułożyli rekrutacyjne kryteria, ponieważ wtedy będą one bardziej obiektywne. Problem w tym, że kryterium, które sprawia największy problem, ruszyć się nie da. Jest ustalone przez MEN, a tych zmienić nie można. Chodzi o rodziców samotnie wychowujących dzieci.

Czytaj też: Bałagan z przedszkolami 

Kraków wielokrotnie apelował do MEN o zmianę tego przepisu. Również z tego powodu, że samotna matka praktycznie nie ma jak udowodnić, że jest samotna - informuje "GW".

Juz wkrótce MEN będzie musiało zająć się sprawą ponieważ Trybunał Konstytucyjny podważył prawo dotyczące rekrutacji do przedszkoli. Resort ma rok na zmianę przepisów - podaje "GW".

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Udowadnianie, że jest się samotnym rodzicem to dla mnie jakiś zgrzyt w państwie prawa. Jeżeli rodzic (niezależnie od płci), przedstawia dokument (z USC lub wyrok sądu), że jest stanu wolnego, to ewentualnie do zadań odbiorcy tego oświadczenia należałoby udowodnienie, że jest inaczej. Takie to trudne...? rozwiń

krzyciel, 2013-01-25 11:29:58 odpowiedz

Dlaczego samotni ojcowie są zawsze dyskryminowani?

SIM, 2013-01-24 09:14:56 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU