PARTNER PORTALU
 • BGK

O likwidacji szkół także w Wałbrzychu

 • AW    21 grudnia 2011 - 13:49

Opracowaniem nowej sieci szkolnej na lata 2012-2015 zajmował się zespół pod kierunkiem zastępcy prezydenta Zygmunta Nowaczyka. Celem przedsięwzięcia jest racjonalizacja sieci szkolnej i optymalizacja warunków pracy dydaktycznej i opiekuńczo-wychowawczej.
Główne założenia zmian zostały przedstawione 20 grudnia podczas spotkania z dyrektorami szkół. Władze miasta zakłądają likwidację Publicznych Gimnazjów nr 4 i 5 oraz Publicznych Szkół Podstawowych nr 12, 17, 19 i 31. 

Uczniom z likwidowanych szkół zapewniona będzie kontynuacja nauki i bezpłatny dowóz do najbliższych wałbrzyskich szkół. Podjęte zostaną starania, aby uczniowie tworzyli nadal te same zespoły klasowe. Nauczyciele szkół przeznaczonych do likwidacji znajdą zatrudnienie  w placówkach, do których zostaną przeniesieni ich uczniowie.

Jak podaje wałbrzyski magistrat główne powody zmian:nazbyt obszerna baza szkolna w stosunku do istniejącej liczby uczniów, szczegółowe prognozy demograficzne, które wykluczają wzrost liczby uczniów w perspektywie 10 lat oraz nieuzasadnione wydatki ponoszone obecnie przez podatnika na rzecz obiektów w coraz mniejszym stopniu wykorzystywanych na cele dydaktyczne i opiekuńczo-wychowawcze.

Decyzję w sprawie likwidacji szkół podejmuje Rada Miejska.  Odbywa się to w dwóch etapach:
I etap – podjęcie uchwał intencyjnych w sprawie zamiaru likwidacji placówki – do końca lutego 2012r.  Podjęta decyzja rozpoczyna proces likwidacji lub go uniemożliwia.
II etap – podjęcie uchwał w sprawie likwidacji oraz uchwały w sprawie sieci szkolnej na kolejny rok szkolny.

Spotkanie z dyrektorami wałbrzyskich placówek oświatowych rozpoczęło proces konsultacji społecznych, których uczestnikami są nauczyciele, rodzice, związki zawodowe. Zaplanowane są już kolejne spotkania z nauczycielami i rodzicami.

Czytaj też: Krakowska oświata przed restrukturyzacją

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (12)

 • luis, 2012-01-26 10:53:30

  dziwną sprawą jest tworzenie w jednym budynku na Poniatowie oddziału przedszkolnego gminnego i przedszkola prywatnego to patologia i sytuacja dwuznacznie prawna .Mam na myśli rozliczenie kosztów eksploatacji i kosztów pracy to patologia i prywata
 • toska, 2012-01-26 10:47:16

  zachowanie radnych SLD w Wałbrzychu to katastrofa i zaprzeczenie idei która tej partii towarzyszy czyli opiece nad osobami biednymi i wyrównywanie szans.A zachowanie na sesji pani Marosz to kompromitacja i ta kobieta jest przewodniczącą komisji kultury.Jeszcze niedawno dzwoniła po likwidowanych szko...łach aby namówić nauczycieli do przyjazdu do teatru z dziećmi aby podreperować fundusze instytucji którą kieruje.Zapamiętamy pani Marosz ze pani postawa i radnych SLD na głosowaniu doprowadziła do tworzenia getta w naszym mieście Wałbrzychu i 1000 dzieci codziennie będzie się dowożonych do szkół  rozwiń
 • luis, 2012-01-24 10:04:43

  sprawa dla policyjnego archiwum X