PARTNER PORTALU
  • BGK

O nauce, biznesie i mostach między nimi

  • KB    22 kwietnia 2010 - 10:18

W środę, 21 kwietnia w Krakowie odbyła się debata na temat budowania mostów między nauką a biznesem.
Panel dyskusyjny był zwieńczeniem konferencji „Pracownik naukowy na rynku pracy – perspektywy współpracy z mikro, małymi i średnimi przedsiębiorstwami”, zorganizowanej przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego.

– Jestem pełen uznania dla wiodących małopolskich uczelni, które rozwiązują za nas szereg problemów w zakresie innowacyjności. Region dysponuje narzędziami, by pośrednio oddziaływać na rozwój innowacyjnych przedsięwzięć poprzez spółki, w których województwo małopolskie ma udziały. To duży sukces, że udało nam się zbudować system wsparcia instytucji otoczenia biznesu – mówił Marek Sowa, członek zarządu województwa małopolskiego.

Jak tłumaczył Sławomir Kopeć, prezes Krakowskiego Parku Technologicznego, lista priorytetowych technologii, które Małopolska chce rozwijać została podzielona na trzy grupy: medycyna i zdrowie, technologie informacyjne oraz nowe materiały i nanotechnologie.

W debacie uczestniczyli także dr Krzysztof Pawłowski, prezydent WSB-NLU, Andrzej Witek, prezes zarządu Klastra Medycyna Polska, Kazimierz Murzyn, dyrektor zarządzający LifeScience Klaster Kraków oraz Krzysztof Krzysztofiak, prezes zarządu MARR.

Celem konferencji była m.in. prezentacja praktycznej strony transferu własności intelektualnej do przemysłu oraz metod wykorzystania dorobku pracowników nauki na rzecz podniesienia innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

W sesji wzięli udział m.in. przedstawiciele czołowych małopolskich uczelni, klastrów z obszaru nowoczesnych technologii oraz przedsiębiorstw. Konferencja zorganizowana była w ramach projektu „Wiedza i praktyka – klucz do sukcesu w biznesie”,  finansowanego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.