PARTNER PORTALU
  • BGK

O przekazywaniu szkół samorządowych

  • PAP    17 maja 2011 - 12:32
O przekazywaniu szkół samorządowych

Premier Donald Tusk będzie rozmawiał z przedstawicielami Związku Nauczycielstwa Polskiego o projekcie noweli ustawy o systemie oświaty.
MEN proponuje w nim m.in. przekazywanie samorządowych szkół i przedszkoli stowarzyszeniom, fundacjom i związkom wyznaniowym.

Czytaj też: Jakie mają być szkoły

Spotkanie odbędzie się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. W spotkaniu z premierem weźmie udział prezes ZNP Sławomir Broniarz oraz 16 członków prezydium.

Przedstawiciele związku chcą rozmawiać z premierem o projekcie nowelizacji ustawy o systemie oświaty. Projekt został skierowany do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów.

Według ZNP, rozwiązania zaproponowane przez MEN mogą doprowadzić do radykalnego urynkowienia publicznych szkół prowadzonych dotychczas przez samorządy, demontażu publicznej oświaty, przenoszenia odpowiedzialności za edukację na rodziców oraz na organizacje działające w sferze pożytku publicznego.

Związek rozpoczął wśród pracowników oświaty i rodziców akcję informującą o możliwych konsekwencjach zmian, jakie w systemie oświaty chce wprowadzić ministerstwo edukacji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Kaszka, 2011-05-17 21:57:36

    Najłatwiej jest oddać w cudze ręce... i mało tego - powiedzieć, że nie było innego wyjścia...
  • Astronom, 2011-05-17 21:47:53

    PO chce z oświatą zrobić tak jak jest ze służbą zdrowia. Niby jet bezpłatna, ale jak nie masz pieniędzy to napewno się nie wyleczysz (pieniądze trzeba mieć choćby na leki). I wrócimy do starej maksymy: "Dlaczegoś biedny? Boś głupi. Dlaczegoś głupi? Boś biedny."