PARTNER PORTALU
  • BGK

O trudnej pracy nauczycieli trzeba pamiętać cały rok

  • GK/premier.gov.pl/PAP    14 października 2011 - 14:10
O trudnej pracy nauczycieli trzeba pamiętać cały rok

Premier Donald Tusk złożył życzenia pedagogom w Dniu Edukacji Narodowej. Zobacz wideo! Prezydent wysłał do nich list, a minister Hall wręczyła odznaczenia.
ZAKTUALIZOWANA. Ponad 70 pracowników oświaty: nauczycieli i pedagogów otrzymało w piątek w Dniu Edukacji Narodowej odznaczenia państwowe i Medale Komisji Edukacji Narodowej podczas uroczystości w kancelarii premiera. Odznaczenia wręczyła minister edukacji Katarzyna Hall.

Podczas uroczystości, postanowieniem prezydenta za wybitne zasługi dla rozwoju oświaty Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczeni zostali: Jadwiga Bartosik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, Zofia Hryhorowicz z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu i Kazimierz Ickiewicz z Zespołu Szkół Technicznych w Tczewie.

Minister edukacji wręczyła też cztery Złote Krzyże Zasługi, dwa Srebrne Krzyże Zasługi i jeden Brązowy Krzyż Zasługi, a także 14 Medali Złotych za Długoletnią Służbę, cztery Medale Srebrne Za Długoletnią Służbę oraz jeden Medal Brązowy za Długoletnią Służbę.

12 osób odznaczonych zostało Medalem Komisji Edukacji Narodowej. 15 otrzymało nagrody Ministra Edukacji Narodowej. 20 osobom nadano tytuł honorowy profesora oświaty.

– Tego dnia wszyscy oddają hołd ciężkiej pracy nauczycieli. To dobrze, że jest taki dzień – podkreslał wcześniej premier Donald Tusk.Szef rządu zaznaczył, że o trudnej pracy nauczycieli trzeba pamiętać cały rok. – Starałem się to robić przez ostatnie cztery lata i zamierzam to robić dalej. Zależy mi na uznaniu dla was i komforcie waszej pracy. To wy codziennie decydujecie, jacy będą przyszli Polacy – podkreślił Donald Tusk.

Szef rządu zwrócił uwagę na krzywdzący zagraniczny raport, dotyczący czasu pracy polskich nauczycieli. Przypomniał także inny raport, z którego wynika, że umiejętności polskich uczniów wzrosły w ostatnich latach w rekordowy sposób.

– Polska w rankingu Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów przesunęła się z grupy państw będących poniżej średniej do grupy państw wyróżniających się – zaznaczył premier. – To jest efekt pracy polskich nauczycieli i chcę wam przy tej okazji pogratulować i serdecznie za to podziękować – powiedział.

Premier przypomniał, że sam jest z wykształcenia nauczycielem i wie, jak ważna jest też praca innych pracowników szkoły. – Nie możemy dziś zapominać o osobach pracujących w świetlicach, w bibliotekach szkolnych, o wszystkich pracownikach szkolnej administracji – podkreślił.

– Jeszcze raz proszę was wszystkich, pracujących w polskich szkołach, abyście przyjęli słowa największego uznania dla waszej ciężkiej i ważnej pracy – zakończył Donald Tusk.


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.