PARTNER PORTALU
  • BGK

Obchody święta konstytucji w formie rodzinnego pikniku

  • PAP    2 maja 2011 - 12:52
Obchody święta konstytucji w formie rodzinnego pikniku

Władze województwa lubuskiego zapraszają mieszkańców regionu na 3-majowe uroczystości do Gorzowa.
„Spotkajmy się na trzeciomajowym pikniku” – w taki sposób wojewoda lubuski Helena Hatka i marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak zachęcają do udziału w wojewódzkich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja.

Zapewniają, że atrakcje czekają na wszystkich, bez względu na wiek. Program uroczystości przewiduje m.in. przejście kolumny marszowej 400 harcerzy, Majowy Marsz Zdrowia oraz koncerty.

Obchody rozpoczną się od części oficjalnej na placu katedralnym. Po uroczystym apelu, wystąpieniach i złożeniu kwiatów pod tablicami pamięci narodowej, w gorzowskiej katedrze odbędzie się masz święta w intencji ojczyzny celebrowana przez biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefana Regmunta.

Następnie uczestnicy uroczystości udadzą się na Plac Grunwaldzki, gdzie rozpocznie się rodzinna majówka. Wśród przygotowanych atrakcji są gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, wspólne śpiewanie oraz zabawa taneczna przy akompaniamencie orkiestry dętej i kapeli podwórkowej.

Będzie także smaczne jadło i występy gorzowskich zespołów artystycznych. Na koniec każdy będzie mógł spróbować swoich sił w Majowym Marszu Zdrowia nordic walking. Wojewoda lubuski zachęca także do uczczenia przypadającego na poniedziałek 2 maja Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przez wywieszenie flagi państwowej.

By każdy mógł wziąć aktywny udział w obchodach, w dniu święta w gmachu Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. rozdawane są biało-czerwone chorągiewki.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.