PARTNER PORTALU
  • BGK

Oblegane targi edukacji

  • PAP    28 marca 2012 - 15:30
Oblegane targi edukacji

Prawie 200 wystawców uczestniczy w XVII Targach Edukacyjnych, które w środę rozpoczęły się w Kielcach. Są wśród nich wydawcy podręczników oraz producenci pomocy naukowych i elementów wyposażenia placówek oświatowych.
Wystawcy prezentują szerokie spektrum pomocy oświatowych - od ekologicznych klocków wykonanych z drewna bukowego czy zabawek z tektury i plastikowych nakrętek, po nowoczesne urządzenia elektroniczne: kolorowe netbooki i tablice interaktywne.

Swoją ofertę na targach wystawiły też szkoły średnie i uczelnie wyższe, a ich stoiska oblegane są przez uczniów szukających oferty dla siebie. Zwiedzający mogą także wziąć udział w testach diagnozujących, czy są uzależnieni od internetu, albo w warsztatach układania mozaiki.

Jedną z imprez towarzyszącą wystawie jest IX Ogólnopolskie Forum Dyrektorów, w którym uczestniczą członkowie Komisji Edukacji, Młodzieży, Kultury i Badań Naukowych (EDUC) Komitetu Regionów UE. Komitet jest unijnym organem doradczym, w którym zasiadają przedstawiciele lokalnych i regionalnych samorządów.

Przewodniczący komisji Alin Adrian Nica podkreślił na konferencji prasowej, że dzisiejsza młodzież lubi korzystać z komputerów i "urodziła się z internetem". "Naszym zadaniem jest nauczyć młodych korzystać z tych narzędzi, żeby dobrze się rozwijali i osiągali sukcesy" - oznajmił.

"Gospodarka przyszłości jest zupełnie inna od tej, do której przywykliśmy. Dlatego bardzo ważna jest edukacja. Jeśli nie będziemy teraz inwestować w edukację, zostaniemy w tyle za rozwijającymi się gospodarkami, zwłaszcza azjatyckimi" - powiedział.

Jedną z największych imprez towarzyszących targom Edukacyjnym jest konferencja "Świat wartości, na których wspiera się kultura. Pedagogika Janusza Korczaka jako wyzwanie i inspiracja dla współczesnego nauczyciela". Zaproszono na nią blisko 500 gości z całej Polski.

Targi potrwają do piątku. Ich zeszłoroczną edycję zwiedziło ponad 11 tys. zainteresowanych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.