PARTNER PORTALU
  • BGK

Od lepszej edukacji do lepszej przyszłości

  • ap    1 lutego 2011 - 15:51
Od lepszej edukacji do lepszej przyszłości

Władze województa kujawsko-pomorskiego realizują projekt programu edukacyjnego „Klucz do uczenia – program wsparcia kujawsko-pomorskich nauczycieli”.
W tym roku przedstawiciele oświaty z regionu będą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe w trakcie 16 bezpłatnych kursów przygotowanych przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu.

Realizowany od ubiegłego roku projekt zakłada objęcie wsparciem 3 tysiące nauczycieli, pedagogów, dyrektorów szkół i pracowników administracji oświatowej. Zawiera bogatą ofertę szkoleń, których cel to doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli. Budżet przedsięwzięcia realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki to ponad 8,5 miliona złotych. Na lidera projektu Urząd Marszałkowski wybrał  Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu - jednostkę organizacyjną samorządu województwa.

Wśród zakończonych już przedsięwzięć jest kurs doskonalący „Od lepszej edukacji do lepszej przyszłości”. Wzięło w nim udział 100 dyrektorów szkół i pracowników instytucji samorządów lokalnych, którzy zorganizowali w swoich szkołach kilkadziesiąt debat i spotkań poświęconych różnym problemom i wyzwaniom współczesnej oświaty.  Uczestnicy kursu starali  się znaleźć sposób na to aby szkoła była bardziej nowoczesna, nie kojarzyła się z nudą i pożółkłymi zeszytami, a uczniowie bezpiecznie rozwijaliby w niej swoje pasje.

Ważnym elementem projektu „Klucz do uczenia” były też szkolenia z zakresu obsługi tablic interaktywnych. Wzięło w nich udział prawie półtora tysiąca nauczycieli. Tablice interaktywne trafiają do prawie wszystkich szkół w regionie w ramach innego programu edukacyjnego realizowanego przez Urząd Marszałkowski (więcej na ten temat tutaj).  

W 2011 roku zaplanowano 16 kolejnych bezpłatnych szkoleń, które odbędą się w różnych częściach naszego regionu. W ofercie jest między innymi kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej, zajęcia poświęcone skutecznemu i nowoczesnemu nauczaniu matematyki  oraz przedmiotów przyrodniczych, kurs z zakresu doradztwa zawodowego, a także w zakresie innowacyjnego nauczania przedmiotów zawodowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.