PARTNER PORTALU
  • BGK

Odlotowy Chełm

  • chelmonline.pl    22 maja 2013 - 12:51
Odlotowy Chełm

Współrealizowany przez Chełm promocyjny projekt „Odlotowa Polska Wschodnia” doczekał się pierwszych publikacji. Opracowanie prezentujące potencjał gospodarczy miasta trafi m.in. do kilkudziesięciu ambasad.
Projekt promocji gospodarczej pod nazwą „Odlotowa Polska Wschodnia" realizowany jest przez Chełm wspólnie z dwoma innymi miastami: Krosnem i Ełkiem. Kilkunastostronicowe opracowanie, którego nakład wynosi 10 tysięcy sztuk, to pierwsze namacalne przedsięwzięcie związane z akcją.

- Najnowszy folder pokazuje Chełm jako miejsce otwarte na biznes, szczególnie ten związany z lotnictwem - mówi Marcin Grel zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą.

- Prezentujemy w nim informacje o szkolnictwie wyższym, możliwościach kształcenia specjalistów w zakresie branży lotniczej, terenach posiadanych przez miasto, istniejącej infrastrukturze i gotowości Chełma do pomocy przy każdym przedsięwzięciu mogącym tworzyć nowe miejsca pracy.

Folder, który ukazał się w czterech wersjach językowych w pierwszej kolejności dostarczony zostanie m.in. do Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz do wydziałów promocji i handlu przy kilkudziesięciu ambasadach. Tym samym chełmskie wydawnictwo oprócz Europy trafi do wielu krajów Azji i Ameryki Północnej.

Jak zapewniają chełmscy urzędnicy, to dopiero początek działań promocyjnych w ramach tego projektu.

- W trakcie przygotowania jest strategia rozwoju gospodarczego miasta, którą wykonuje specjalizująca się w tej dziedzinie firma. Wkrótce pojawią się również inne materiały dotyczące potencjału gospodarczego Chełma i związane z projektem - dodaje Grel.

Jednym z największym przedsięwzięć projektu będzie natomiast międzynarodowa konferencja z udziałem firm i podmiotów z branży lotniczej i jej otoczenia oraz przedsiębiorstw świadczących usługi dla lotnictwa.

Na zaproszenie władz miasta do Chełma przyjedzie wielu potencjalnych inwestorów, których miasto zachęcać będzie do ulokowania swoich przedsięwzięć właśnie tutaj. Konferencja planowana jest na jesień. W tym samym czasie w ogólnopolskiej telewizji ruszy kampania medialna, w której pojawią się spoty filmowe promujące nasze miasto pod względem potencjału gospodarczego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.