PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogłoszono nowy konkurs na e-podręczniki

  • PAP    20 sierpnia 2012 - 14:04
Ogłoszono nowy konkurs na e-podręczniki

Ośrodek Rozwoju Edukacji ogłosił w poniedziałek nowy konkurs na partnera merytorycznego, który opracuje e-podręczniki do edukacji wczesnoszkolnej. Szacunkowa wartość projektu planowanego na lata 2012-2015 to 45 mln zł.
Partner merytoryczny Ośrodka Rozwoju Edukacji (ORE) będzie miał za zadanie przygotowanie koncepcji merytoryczno-dydaktycznej i funkcjonalnej, a później opracowanie podręczników edukacji wczesnoszkolnej. Razem z partnerem technologicznym będzie również odpowiedzialny za udostępnienie stworzonych e-podręczników (mają być one dostępne na tzw. wolnych licencjach, czyli bezpłatnie).

Na składanie ofert potencjalni partnerzy mają 21 dni.

Czytaj też: Konkurs na e-podręczniki w połowie siepnia

ORE poinformowało również, że podejmie działania, aby partner technologiczny projektu wywodził się spośród publicznych szkół wyższych, które mają doświadczenie w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w e-learningu i potencjał technologiczny z tego zakresu. ORE podkreśla na swojej stronie internetowej, że autorytet naukowy stanowi "najlepszą rękojmię jakości nowych aplikacji i daje gwarancję sukcesu projektu".

Ośrodek Rozwoju Edukacji poinformował, że przed publikacją ogłoszenia zmienione zostały wewnętrzne procedury naboru partnerów projektów systemowych. Wcześniejszy konkurs na partnerów projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" unieważniono 23 lipca, by rozwiać wątpliwości co do jego przejrzystości. Na partnera merytorycznego wybrano wtedy Grupę Edukacyjną S.A., a na partnera technologicznego firmę Progress Framework Sp. z o.o.

Po ogłoszeniu w połowie czerwca wyników konkursu część firm zaczęła sugerować w mediach, że Progress Framework może nie podołać projektowi. Jako główne powody podawano politykę informacyjną firmy dotyczącą finansów, małą znajomość branży e-learningu oraz brak odpowiedniej kadry.

Czytaj też: E-podręczniki pogrążą minister Szumilas?

Projekt "E-podręczniki kształcenia ogólnego" zostanie sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego wdrażanie zaplanowano na lata 2012-2015, szacunkowa wartość projektu wynosi 45 mln zł. W ramach projektu do 2014 r. ma zostać przygotowanych 18 e-podręczników do 14 przedmiotów. Przygotowanie e-podręczników towarzyszy wieloletniemu programowi cyfryzacji polskiej szkoły "Cyfrowa szkoła".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.