PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Śremie

  • www.tydzien.net.pl (Zuzanna Tomczyk)    11 października 2011 - 11:50
Ogólnopolski Tydzień Kariery w Śremie

Jak wybrać przedszkole, czym kierować się przy wyborze kierunków studiów i jaki wybrać zawód, aby uniknąć bezrobocia? Tego dowiedzą się uczestnicy Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Śremie.
W szkołach od najbliższego poniedziałku odbywać się będą specjalne zajęcia, a młodzież i dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach. W tym czasie specjaliści i fachowcy będą służyć pomocą i doradztwem.

Adresatami są uczniowie wszystkich typów szkół, a także ich rodzice i nauczyciele. Każdy dzień przygotowano z myślą o innej grupie wiekowej. Tak więc już w najbliższy poniedziałek w szkołach ponadgimnazjalnych samorządy uczniowskie wraz ze swoimi opiekunami przygotują w szkołach „Dzień Kariery”. Wiąże się to z konkursem, nagrodzona bowiem zostanie szkoła, która wykaże się tego dnia największą kreatywnością i pomysłowością.

Jak zaznaczają organizatorzy, celem ma być propagowanie doradztwa zawodowego w szkole. We wtorek pracownicy Poradni Psycholgiczno-Pedagogicznej w Śremie w wybranych grupach przedszkolnych poprowadzą zajęcia poznawczo-edukacyjne. Przed tym samym zadaniem staną uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących z klasy z innowacją pedagogiczną.

W środę i czwartek pracownicy poradni spotkają się z uczniami klas IV do VI szkoły podstawowej. Zapytają dzieci, kim chcieliby zostać, gdy dorosną. W szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w tych dniach poprowadzone zostaną zajęcia zatytułowane „Świadome planowanie kariery zawodowej”.

Pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery, Punktu Pośrednictwa Pracy w Śremie oraz Mobilnego Centrum Kariery w Poznaniu poprowadzą zajęcia „Gra o przyszłość” i „Labirynt zawodów” dla wybranych przez powiat szkół. Zajęcia mają na celu wprowadzić istotne zagadnienia związane z wejściem młodych ludzi na rynek pracy.

W piątek ogłoszone zostaną wyniki wszystkich ogłoszonych konkursów, natomiast w sobotę Ogólnopolski Tydzień Kariery zaprezentuje się podczas Targów Edukacji, które w sobotę odbywać się będą w Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie. Tego dnia organizatorzy OTK wezmą udział w „Giełdzie doradztwa i kariery zawodowej”. Będzie to również okazja do skorzystania z indywidualnego poradnictwa zawodowego.

Uczniowie będą mogli zrobić sobie komputerowe testy predyspozycji zawodowych. Przygotowane zostaną spotkania z doradcami zawodowymi. O godzinie 12 prelekcję na temat kluczowych kompetencji doradców zawodowych poprowadzi Sylwia Olszak, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Poznaniu. Pół godziny później Aleksandra Ruducha, szefowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Śremie poprowadzi wykład zatytułowany „Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi a rola szkoły w zakresie doradztwa zawodowego”.

W ramach tygodnia kariery uczniowie klas I-III szkół podstawowych mogą wziąć udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Kim będę, jak dorosnę”. Szczegóły i zgłoszenia można ustalić z następującymi osobami: Elżbieta Tokarska, MCK i Barbara Tomaszewska, PPP – tel. 61-28-30-266, Aurelia Binkowska, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, 61-28-34-864.

Organizatorem imprezy jest Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Śremie, Młodzieżowe Centrum Kariery i Punkt Pośrednictwa Pracy w Śremie.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.