PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogólnopolskie zakończenie roku szkolnego

  • PAP    21 czerwca 2011 - 13:21
Ogólnopolskie zakończenie roku szkolnego

Minister edukacji Katarzyna Hall weźmie w środę udział w ogólnopolskim zakończeniu roku szkolnego 2010/2011, w szkole podstawowej w Trąbkach Wielkich.
W trakcie uroczystości Hall symbolicznie otworzy szkolny plac zabaw zbudowany w ramach rządowego programu „Radosna szkoła”, a także odsłoni tablicę „Szkoła odkrywców talentów”.

Czytaj też: Zatrudnienie w szkołach musi być proporcjonalne do liczby uczniów

Minister wręczy także wyróżnionym nauczycielom pracującym w szkołach gminy Trąbki Wielkie najwyższe odznaczenie przyznawane przez resort oświaty – medale Komisji Edukacji Narodowej.

Akcja nadawania szkołom tytułów „Szkoła odkrywców talentów” jest jednym z elementów „Roku odkrywania talentów”.

Ministerstwo Edukacji Narodowej od trzech lat nadaje hasła kolejnym latom szkolnym, zwracając uwagę na kwestie, które w danym roku powinny być priorytetem.

Rok szkolny 2008/2009 był „Rokiem przedszkolaka”, rok szkolny 2009/2010 – „Rokiem historii najnowszej”, a obecny, kończący się rok szkolny 2010/2011 jest „Rokiem odkrywania talentów”.

O tytuł „Szkoły odkrywców talentów” mogą ubiegać się placówki, które wyróżniają się odkrywaniem oraz rozwijaniem zdolności i zainteresowań uczniów.

Może on być przyznany szkołom i przedszkolom, które posiadają przynajmniej trzech nauczycieli, prowadzących systematyczną pracę z uczniami nad ich zdolnościami, i których wychowankowie mają szczególne osiągnięcia czy dokonania. Do tej pory taki tytuł otrzymało ponad 1100 placówek w całym kraju.

MEN prowadzi też akcję promująca pozaszkolne miejsca odkrywania talentów. Najlepsze z nich honorowane są tytułem „Miejsca odkrywania talentów”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.