PARTNER PORTALU
 • BGK

Ogród polisensoryczny dla Sosnowca

 • www.esosnowiec.pl (Izabela Kieliś)    25 czerwca 2012 - 10:43
Ogród polisensoryczny dla Sosnowca

Park Harcerski położony na terenie osiedla akademickiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego będzie służył niepełnosprawnym podopiecznym Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, stając się ogrodem polisensorycznym.
Choć sosnowiecki Park Harcerski, nazywany też czasem „Kołami”, lata świetności z pewnością ma za sobą, można o nim powiedzieć wszystko, lecz nie to, że jest zaniedbany. To wciąż pełne uroku, otoczone zielenią miejsce, które nadal posiada swoich sympatyków.

Pozostałości miasteczka ruchu drogowego, które kiedyś się tutaj mieściło z powodzeniem służą jako alejki, przy których można usiąść na jednej z ławek. Najmłodsi znajdą tutaj niewielki plac zabaw, a dorośli chwilę oddechu. Miasto wynajmuje firmę, która dba o utrzymanie porządku, dzięki czemu regularnie koszone są trawniki, zamiatane alejki, opróżniane kosze na śmieci, a cały teren na bieżąco sprzątany ze śmieci. Poza tym jednak nie dzieje się tutaj nic.

– To przyjemne miejsce na spacery z dzieckiem i przede wszystkim jedno z nielicznych zielonych miejsc w okolicy, w którym można spokojnie posiedzieć. Mieszkam na pobliskiej ulicy Jagiellońskiej, więc chętnie przychodzimy tu z wnuczkiem, a układ parku pozwala mi stale mieć małego na oku – mówi pan Kazimierz, który do Parku Harcerskiego przychodzi z 6-letnim Piotrkiem.

– I tylko gdyby mniej było osób wyprowadzających tutaj swoje psy, a potem po nich nie sprzątających – dodaje. Wiele osób uważa jednak, że miasto nie wykorzystuje potencjału, jaki ich zdaniem posiadają „Koła”. To jednak ma się zmienić.

<!-- pagebreak //-->KOMENTARZE (3)

 • mieszkanka oswedla, 2015-07-24 16:22:28

  Ja również wychodzę z pieskiem na koła i też nie mam nic do wnuczka pana Kazimierza , a że było lepiej niż obecnie ,przed próbami zmian na terenie parku to inna sprawa.Zaczął się remont , kopanie i zostało to wszystko rozgrzebane.
 • DOBRA RADA, 2012-11-10 11:46:46

  Ja nie jestem za tym wszystkim. Mieszkam blisko tej szkoły. Dyrektorka robi karierę na tych biednych dzieciach, w cale nie jest taka jak wszyscy ją kreują ,,anioł" wręcz przeciwnie. Takich miejsc jak ten park jest nie wiele..a budując jej widzi mi się.. tracimy kolejne..I to brednie ,że park bę...dzie dla każdego a jeżeli będzie to za opłatą (żałosne). Mam nadzieję ,że jeszcze coś się stanie takiego ,że zostawią to miejsce w spokoju albo nie dostaną pieniędzy na to (oby). Niedługo to nie będzie gdzie wyjść ani samemu ani z psem bo cała okolica będzie dla niepełnosprawnych..może nie długo eksmisja mieszkańców?!uważam ,że takie miejsca są potrzebne ale nie akurat w miejscu które jest tak lubiane i często jest dla wszystkich odskocznia od zgiełku spraw, jest tyle miejsc sosnowiec jest tak dużym miastem.. ,że mogło by to powstać gdzie indziej. CZY KTOŚ PYTAŁ MIESZKAŃCÓW? TAKIE MIEJSCE POWINNO BYĆ GDZIE INDZIEJ I NIE Z TĄ CHAMSKĄ DYREKTORKĄ KTÓRA ROBI WSZYSTKO POD PUBLIKĘ.  rozwiń
 • miłośniczka psów, 2012-07-23 21:14:16

  Pan Kazimierz wychodzi z wnuczkiem , a ja wychodzę z pieskiem. Ja nie mam nic do wnuczka a Pan Kazimierz niech nie ma nic do mojego psa.