PARTNER PORTALU
  • BGK

Około 3 mln złotych na szkolne stypendia

  • PAP    12 czerwca 2011 - 08:33
Około 3 mln złotych na szkolne stypendia

Warszawscy uczniowie i studenci stołecznych uczelni po raz siódmy mogą ubiegać się o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
W tym roku z budżetu miasta przeznaczono na ten cel ok. 3 mln złotych – informuje Centrum Myśli Jana Pawła II.

Stypendia przyznawane są w zależności od dochodu rodziny, osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych ucznia lub studenta.

Pod uwagę brane jest również zaangażowanie stypendysty w działania charytatywne i społeczne. Miesięcznie stypendia wynoszą od 200 zł do 1,5 tys. złotych – podaje Centrum Myśli Jana Pawła II, które jest koordynatorem programu stypendialnego.

Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów, którzy mimo trudnych warunków materialnych, rodzinnych lub zdrowotnych osiągają nie tylko wysokie wyniki w nauce, ale też aktywnie działają na rzecz drugiego człowieka, angażują się w różnorodne inicjatywy związane z osobą lub dziełem Jana Pawła II.

Warunkiem uzyskania stypendiów jest spełnienie trzech kryteriów. Dochód na jednego członka w rodzinie nie powinien przekraczać 950 zł na osobę; średnia ocen osoby ubiegającej się o stypendium nie powinna być niższa niż 4,0 – w przypadku uczniów – lub 3,5 – w przypadku studentów.

Trzecim kryterium są osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne oraz wszelkie inne aktywności społeczne. W ciągu sześciu lat stypendia otrzymało ponad 4 tys. osób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.