PARTNER PORTALU
  • BGK

Około 580 telefonów w sprawie sześciolatków

  • PAP    22 lipca 2013 - 17:42
Około 580 telefonów w sprawie sześciolatków

Ok. 580 rodziców z całego kraju zadzwoniło dotąd na uruchomioną w połowie czerwca infolinię poświęconą sześciolatkom w szkole – poinformowała w poniedziałek w Zabrzu minister edukacji Krystyna Szumilas.
Szumilas powiedziała, że rodzice najczęściej pytają o ostateczny termin obniżenia wieku szkolnego, o to jak przygotować dziecko do reformy oraz gdzie można pozyskać szczegółowe informacje na jej temat. „Mieliśmy ok. 580 telefonów od rodziców" - powiedziała dziennikarzom minister edukacji.

Infolinię uruchomiono w połowie czerwca. „Każdy rodzic, każdy opiekun dziecka może zadzwonić na tę infolinię, aby dowiedzieć się wszystkiego o obniżeniu wieku szkolnego, ale też zgłosić swoje wątpliwości co do przygotowania konkretnej szkoły" - powiedziała w Zabrzu Szumilas. Dodała, że interwencje dotyczyły 124 szkół.

Wyjaśniła, że na wątpliwości i zgłoszenia rodziców reagują kuratorzy oświaty z danego województwa. „Kuratorzy oświaty oraz ich wizytatorzy odwiedzają szkoły, sprawdzają, czy te konkretne szkoły, co do których rodzice być może mają wątpliwości, są przygotowane" - powiedziała Szumilas.

W woj. śląskim - jak powiedział PAP wicekurator oświaty w Katowicach Dariusz Wilczak - rozpatrzono dotąd ok. 30 zgłoszeń. Powiedział, że telefony dotyczyły rozmaitych spraw, rodzice np. zgłaszali, że w szkole jest - ich zdaniem - za mała liczba toalet, brakuje posiłków.

Dodał, że rodzice pytali również o opiekę nad dziećmi po lekcjach, zgłaszali problemy w oznakowaniu przejść dla pieszych przy szkole. Zaznaczył jednak, że jak dotąd „nie wydarzyło się nic", co wiązałoby się z „wydaniem zaleceń" szkole w województwie.

Pod numerem infolinii (22) 34 74 700 od poniedziałku do piątku dyżurują eksperci (w godz. 10-18). Rodzice znajdą także komplet informacji o reformie na specjalnej stronie poświęconej sześciolatkom - www.6latki.men.gov.pl.

Szumilas poinformowała, że infolinia będzie czynna do września 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.