PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn. Studia hipoterapii i dogoterapii

  • PAP/JL    25 kwietnia 2016 - 07:45
Olsztyn. Studia hipoterapii i dogoterapii
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie będzie kształcił specjalistów od hipoterapii i dogoterapii. Fot. Pixabay.com

Specjalistów od hipoterapii i dogoterapii będzie kształcił od października Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.
Będą to studia stacjonarne pierwszego stopnia – licencjackie z sześciosemestralnym okresem kształcenia o profilu praktycznym. Studenci będą nabywać wiedzę i umiejętności dotyczące wykorzystania interakcji człowiek-zwierzę w rekreacji oraz we wspomaganiu tradycyjnych metod edukacji, reedukacji, wychowania, aktywizacji społecznej i terapii.

Plany utworzenia kierunku „Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii” zaaprobował i wprowadził do oferty kształcenia w roku akademickim 2014/2015 senat uczelni. W czerwcu i lipcu tego roku odbędzie się pierwszy nabór na nowo uruchomiony kierunek studiów, a od 1 października 2016 roku pierwsi studenci rozpoczną zajęcia dydaktyczne.

Specjaliści od dawna obserwują, że miejsce i rola zwierząt w rehabilitacji osób niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie jest ogromna.

Już teraz jest duże zainteresowanie nowym kierunkiem zarówno wśród uczniów szkół średnich, jak i jednostek terapeutycznych, centrów wsparcia, które prowadzą zajęcia rehabilitacyjne z udziałem zwierząt, a także ośrodków rekreacyjnych.

Absolwenci znajdą pracę w placówkach i ośrodkach rekreacyjnych, edukacyjnych i wychowawczych, opiekuńczych czy terapeutycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ale także w agroturystyce, w instytucjach i organizacjach zajmujących się ochroną i prawami zwierząt, w ogrodach zoologicznych, schroniskach i hotelach dla zwierząt, w związkach hodowców zwierząt czy organizacjach społecznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.