PARTNER PORTALU
  • BGK

Opatówek z nowym przedszkolem

  • PAP/JS    1 września 2017 - 20:27
Opatówek z nowym przedszkolem
Placówka to 8-oddziałowe przedszkole o powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych z kolorowymi salami, nowoczesną stołówką i kuchnią oraz dużym placem zabaw. (fot. pixabay.com)

Nowe przedszkole, wybudowane i rozpoczynające działalność w roku szkolnym 2017/2018, uroczyście otwarto 1 września w Opatówku. Koszt inwestycji wyniósł 5,5 mln zł, w tym 1,6 mln zł ze środków unijnych. Będzie do niego uczęszczało 200 dzieci.
Burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki podkreślił, że budowę przedszkola rozpoczęto rok temu w wakacje, zatem powstało ono i zostało wyposażone w "naprawdę rekordowym czasie".

"Od 4 września 200 najmłodszych mieszkańców naszej gminy będzie korzystało z nowego przedszkola, ale myślę, że ucieszy ono też rodziców i cały personel przedszkola. To obiekt spełniający wszystkie normy sanitarne, przeciwpożarowe, z windą, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych" - powiedział burmistrz.

Placówka to 8-oddziałowe przedszkole o powierzchni ponad 2 tys. metrów kwadratowych z kolorowymi salami, nowoczesną stołówką i kuchnią oraz dużym placem zabaw.

Dyrektor przedszkola Zdzisława Pawliczak poinformowała, że placówka przyjmie 200 dzieci, czyli dwukrotnie więcej, niż dotychczasowe przedszkole, które mieściło się w kamienicy.

"W starej siedzibie mieliśmy naprawdę małe sale, wąskie korytarze, dosłownie jedną łazienkę dla dzieci. Na plac zabaw musieliśmy dochodzić. Tu mamy komfortowe warunki, przestronne sale, przy każdej łazienkę, bardzo nowoczesną kuchnię i dużą stołówkę, gdzie wszystkie dzieci razem zjedzą posiłki. Jest gabinet logopedy, medyczny, duże zaplecze sanitarne. Do tego kolorowy i ciekawy plac zabaw, na który dzieci wyjdą prosto z szatni" - powiedziała Pawliczak.

Jak poinformowała dyrektor kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu Violetta Słupianek, gmina Opatówek otrzymała z budżetu państwa subwencję na każdego sześciolatka w przedszkolu. Rodzice będą płacić jedynie wyżywienie. Od września tego roku wszystkie sześciolatki w przedszkolach są objęte subwencją.

Dodała, że jest to jedyna nowa inwestycja na obszarze działania kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Na wspólny wniosek rodziców, dyrekcji oraz pracowników, publiczne przedszkole otrzymało nazwę "Wesoły Smyk".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.