PARTNER PORTALU
 • BGK

Opieka nad najmłodszymi priorytetowa

 • PAP    23 lutego 2012 - 20:55
Opieka nad najmłodszymi priorytetowa

Dla naszego pokolenia sprawa opieki nad najmłodszymi budzi wielkie emocje, ale sporo w tej kwestii już zrobiliśmy - ocenił minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, odpowiadając na pytania podczas spotkania z Parlamentarną Grupą Kobiet.
Minister odniósł się m.in. do pytań dotyczących opieki na dziećmi i dostępnością żłobków.

- W tym tygodniu została uruchomiona kolejna edycja resortowego programu "maluch", mająca wspierać gminy i organizacje z nimi współpracujące w celu tworzenia nowych miejsc w żłobkach - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Dodał, że dodatkowo w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzi przeznaczono 150 mln zł, które mogą być wykorzystane na budowę lub adaptację żłobków.

- Ale też na dotacje na wyżywienie, pensje dla pracowników czy doposażenie żłobków. W tym konkursie można już składać oferty - powiedział.

Kosiniak-Kamysz mówił też o elastycznym czasie pracy. Tłumaczył, że niektóre z rozwiązań, zawarte w ustawie antykryzysowej, która z końcem ubiegłego roku przestała funkcjonować, zostały przedstawione partnerom społecznym 19 grudnia 2011 r. jako warianty do dyskusji i wyboru. Jak tłumaczył, są trzy możliwości, jeśli chodzi o te rozwiązania: przedłużenie "działania ustawy antykryzysowej i różnych form, które najlepiej się sprawdziły", dokonanie szybkich zmian w kodeksie pracy lub gruntownych korekt tego kodeksu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • Teresa, 2012-02-26 19:39:03

  No,ciekawe,ciekawe...poglad
 • Foster, 2012-02-26 19:13:03

  słusznie. nie sposób sie nie zgodzić
 • KOTEK, 2012-02-26 18:50:13

  Każdy maluszek powinien zaopatrzyć sie w malutkiego kotka do zaopiekowania.Miałby zajęcie i uczyłby się troskliwości i opiekuńczości,prawdaż?