PARTNER PORTALU
  • BGK

Opłaty za przedszkola ciągle bolą

  • Przegląd prasy/Metro    25 października 2011 - 07:32
Opłaty za przedszkola ciągle bolą

Co czwarta uchwała zmieniającą opłaty za przedszkola była niezgodna z prawem – ustalili wojewodowie. Ale od tych ustaleń stawki wcale nie muszą zmaleć.
W powyborczej rzeczywistości temat opłat znikł, choć wojewodowie sprawdzili 1682 uchwały zmieniające przedszkolne opłaty i wykryli aż 364 niezgodne z prawem – pisze „Metro”.

Czytaj też: Minister Hall o uchylaniu uchwał w sprawie opłat za przedszkola

W Zachodniopomorskiem unieważniono 15 z 77 uchwał, głównie dlatego, że gminy nie chciały zwracać pieniędzy za nieobecność dziecka lub narzucały przedszkolu stawkę żywieniową.

Czytaj też: Opłaty za przedszkola do Trybunału

W Podkarpackiem (wadliwych 11 z 69) gminy nie zrozumiały nowego prawa i określiły opłatę miesięczną zamiast godzinowych, na Mazowszu (zakwestionowano 38 z 271), z kolei zapomniały napisać, za co dokładnie rodzic płaci, a w Wielkopolsce (18 proc. umów wadliwych) ustalały kary za nieodebranie dziecka na czas.

Na wysokość opłat wojewodowie wpływu nie mają. Tymczasem walka o tańsze przedszkola ciągle trwa. Od listopada taniej będzie np. w Rzeszowie. Zawiedzeni się rodzice ze Szczecina, który z obietnic obniżenia stawki się wycofał – podaje „Metro”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.