PARTNER PORTALU
  • BGK

Opłaty za przedszkola do Trybunału

  • PAP    7 września 2011 - 13:16
Opłaty za przedszkola do Trybunału

SLD zapowiedział, że jeszcze w środę złoży do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o sprawdzenie zgodności z konstytucją przepisów, które pozwalają samorządom pobierać dodatkowe opłaty za państwowe przedszkola.
Przepisy te pozwalają obciążać rodziców dodatkowymi opłatami za opiekę nad dziećmi w placówkach państwowych. Tymczasem są one niezgodne m.in. z gwarantowanym przez Konstytucję dostępem do bezpłatnej nauki - tłumaczyła na konferencji prasowej w Sejmie Bożena Kotkowska (SLD).

- Jeśli by się okazało, że Trybunał potwierdzi nasze wątpliwości, mam nadzieję, że zmusimy rząd Donalda Tuska, aby subwencjonował przedszkola co najmniej w 80 procentach, jak to jest w szkole - dodała Kotkowska.

Czytaj też: MEN przeciwko opłatom za przedszkola Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • AKWYRKOP, 2011-09-08 10:44:10

    Jutro już nie będzie takich możliwości więc dobrze,że się pośpieszono z t a skargą. Całe rodziny znów będą musiały wyjeżdżać do obcych krajów!! ???
  • stolicznik, 2011-09-07 15:59:14

    samorządy trwonią ogromne kwoty na telefony komórkowe, samochody wydaja niezgodnie z przeznaczeniem ogromne fundusze reprezentacyjne (przyjęcia w restauracjach ) i temu podobne bajery, nie dbają o potrzeby mieszkańców, co to dla takiego wydać 600 - 700 zł na przedszkole ale niestety nie wszyscy żyją... tak sielankowo i nie maja tak wysokich pensji. Jak można żądać takich wysokich opłat za opiekę nad najmłodszymi obywatelami to powinno być za darmo, powinno się płacić symbolicznie tylko za wyżywienie. Koniec, kropka.Tusk musi to zrobić przed wyborami, jak nie - to nikt nie powinien oddać głosu na takiego złego gospodarza kraju!  rozwiń