PARTNER PORTALU
 • BGK

Opłaty za zajęcia dodatkowe na oku MEN

 • GK    30 września 2013 - 13:13
Opłaty za zajęcia dodatkowe na oku MEN

Świadczenie rodziców w formie cywilnoprawnej darowizny, której wniesienie jest warunkiem zorganizowania zajęć dla dzieci w przedszkolu jest niezgodne z prawem – przypomina MEN.
W związku z różnymi interpretacjami tzw. ustawy przedszkolnej, dotyczącymi finansowania przez rodziców zajęć dodatkowych, Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że zgodnie z art. 14 ust. 8 ustawy o systemie oświaty, publiczne przedszkole nie może pobierać od rodziców opłat innych, niż ustalone przez radę gminy zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o systemie oświaty - nie więcej niż 1 zł za godzinę.

„Jeżeli świadczeniu rodziców usiłuje się nadać inną formę niż opłata, wykorzystując do tego m.in. cywilnoprawną formę darowizny, której wniesienie jest warunkiem zorganizowania zajęć dla określonej grupy dzieci, to nie jest to nic innego niż pobranie opłaty pod pozorem innej czynności prawnej. W takich przypadkach jest to nakłanianie do łamania prawa" - tłumaczy MEN.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Łupek, 2013-10-13 21:21:53

  Zajęć dodatkowych już nie ma! Szkoda.Prosimy o jakiś odzew.Powinno się ustalić pewne zagadnienia.
 • Rodzic, 2013-10-12 11:33:25

  Przedszkole Publiczne w Zabrzegu (gmina Czechowice) - zajęcia odpłatne jak były tak są (rytmika od 12.30 do 15.00). Rodzice płacą, a w przedszkolu pracuje nauczyciel wychowania przedszkolnego świetnie grający na pianinie (skończona Szkoła Muzyczna I stopnia). Czy ktoś może mi to wyjaśnić ?...  rozwiń
 • podpisałem, 2013-09-30 22:36:17

  Czyli wielu, oj - bardzo wielu samo-rzadzących urzędników nawołuje do łamania prawa! Ktoś będzie ich ścigał?