PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole: Spotkanie prezydenta miasta z nauczycielami z jednej z przyłączonych wsi

  • PAP/JS    9 maja 2017 - 20:02
Opole: Spotkanie prezydenta miasta z nauczycielami z jednej z przyłączonych wsi
Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski (fot. mat. pras.)

Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski spotkał się z nauczycielami szkoły w przyłączonej do Opola wsi Czarnowąsy. Na spotkanie nie wpuszczono grupy przeciwników powiększenia Opola.
Prezydent miasta przyjechał do szkoły w Czarnowąsach - wsi, która od 1 stycznia 2017 roku została włączona do miasta Opole. Na prezydenta przed szkołą czekała grupa kilkudziesięciu przeciwników powiększenia Opola. W sąsiedztwie szkoły pojawiły się radiowozy policji i straży miejskiej.

Czekający z transparentami przeciwnicy połączenia części gminy Dobrzeń Wielki z Opolem chcieli wejść do szkoły, jednak nie zostali tam wpuszczeni. "Już raz prezydent odwołał swoje spotkanie z nami. Teraz też chcieliśmy go przywitać i zadać kilka pytań np. o wyniki negocjacji i czy zamierza z nimi pojechać do ministra spraw wewnętrznych. Niestety, po raz kolejny udaje, że nas nie ma" - powiedział jeden ze stojących przed szkołą nowy mieszkaniec Opola.

Wychodzących z budynku włodarzy miasta grupa ich przeciwników żegnała skandując "okupanci, okupanci".

W wypowiedzi dla mediów prezydent Wiśniewski stwierdził, że jego wizyta miała na celu uspokojenie kadry i rodziców ze szkoły w Opolu - Czarnowąsy i złożył zapewnienie, że placówka nadal będzie prowadzona.

Na przełomie roku podczas spotkania w Dobrzeniu Wielkim tłum przeciwników powiększenia miasta nie chciał wypuścić prezydenta Wiśniewskiego i towarzyszących mu pracowników ratusza z budynku Gminnego Domu Kultury. Musiała interweniować policja.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.