PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolscy doktoranci dostaną stypendia

  • GK    17 października 2012 - 10:29
Opolscy doktoranci dostaną stypendia

76 doktorantów i doktorantek z Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej otrzyma w tym roku akademickim stypendia w ramach projektu unijnego realizowanego przez samorząd województwa opolskiego.
Zarząd woj. opolskiego zatwierdził listę rankingową zawierającą wykaz doktorantek i doktorantów, którzy otrzymają stypendia w ramach projektu systemowego „Stypendia doktoranckie – inwestycja w kadrę naukową województwa opolskiego”.

Znaleźli się wśród nich doktoranci chemii, biologii i fizyki UO oraz mechaniki, elektrotechniki, budowy i eksploatacji maszyn, automatyki i robotyki oraz inżynierii środowiska PO.

W tym roku akademickim stypendia otrzyma 76 młodych ludzi z Uniwersytetu Opolskiego i Politechniki Opolskiej, kształcących się na kierunkach matematyczno-przyrodniczych i technologicznych (SMT – Science, Mathematics and Technology) oraz zgodnych z Regionalną Strategią Innowacji województwa opolskiego. Przyznano je na 12 miesięcy tj. od października tego roku do września roku 2013 – w wysokości 3 000 zł miesięcznie.

Komisja Oceny Wniosków oceniła 87 wniosków o przyznanie stypendium – wsparcie otrzyma 76 osób, których wnioski uzyskały najwyższą ocenę. W przyszłym roku akademickim stypendia otrzyma również taka sama liczba osób.

„Stypendia doktoranckie – inwestycja w kadrę naukową województwa opolskiego” to projekt systemowy realizowany przez samorząd województwa opolskiego w partnerstwie z Uniwersytetem Opolskim oraz Politechniką Opolską. Jego celem jest wzrost innowacyjności gospodarki i wzmocnienie powiązań uczelniami z biznesem poprzez wsparcie stypendialne doktorantów opolskich uczelni współpracujących z opolskimi przedsiębiorstwami.

Projekt realizowany w ramach PO Kapitał Ludzki potrwa do 30 września 2014 r.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.