PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolski teatr pomoże ośrodkowi pomocy społecznej

  • PAP    19 lutego 2013 - 11:20
Opolski teatr pomoże ośrodkowi pomocy społecznej

Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki zrealizuje od marca do grudnia projekt edukacyjny "Teatr. Poczuj to!" dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Ten cykl spotkań i warsztatów ma uczyć ich umiejętności wymiany emocji i doskonalić zdolności komunikacyjne.
W ramach projektu odbędą się cztery rodzaje zajęć. Dla dzieci w wieku 4-8 lat i ich rodziców będzie to cykl spotkań "Czytanie - działanie". W cyklu "Dramat w akcji" dla młodzieży gimnazjalnej zaplanowano czytanie tekstów poruszających tematy takie jak miłość, spotkania z aktorami i reżyserami oraz dyskusje.

W cyklu "Akademia rodzica" teatr chce dotrzeć we współpracy z ośrodkiem pomocy społecznej w Opolu do rodziców z rodzin dysfunkcyjnych. "Spotkania te mają być ukierunkowane nie tylko na uczenie rozmowy z dziećmi, ale też radzenie sobie w trudnych sytuacjach przez dorosłych" - poinformowała pedagog teatru w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki, Alicja Morawska-Rubczak.

Z kolei we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli odbywać się będą warsztaty dla nauczycieli, pedagogów i animatorów kultury.

W projekcie ma wziąć udział kilkaset dzieci, kilkudziesięciu rodziców i nawet setka nauczycieli.

Według Krystiana Kobyłki, dyrektora Opolskiego Teatru Lalki i Aktora, projekt "Teatr. Poczuj to!" to dziś jeden z niezbędnych elementów edukacyjnych zadań placówki. "Zależy nam by prezentowane u nas spektakle poruszały tematy ważne, czasem trudne. A skoro tak to nie możemy zostawić dzieci samych z tymi problemami" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.