PARTNER PORTALU
 • BGK

Opolskie: chcą korygować wady postawy uczniów

 • Radio Opole/Rynek Zdrowia    10 stycznia 2014 - 10:56
Opolskie: chcą korygować wady postawy uczniów

Setki opolskich uczniów wezmą udział w kolejnej części ogólnopolskiej akcji "Ćwiczyć każdy może" w ramach projektu Roku Szkoły w Ruchu.
Województwo opolskie od kilku lat prowadzi akcję edukacyjną, która wpisała się w program ogólnopolski, polegający na a promocji aktywności ruchowej i zdrowego trybu życia we wszystkich grupach wiekowych dzieci.

Po grudniowej akcji ćwiczeń śródlekcyjnych tym razem odbędzie się "Wojewódzki dzień prostego kręgosłupa". Zdaniem Aurelii Stępień z Opolskiego Kuratorium Oświaty, skolioza to wielki problem wśród uczniów. Na co dzień można obserwować dzieci i młodzież, którzy mają problemy z prawidłową postawą i muszą korzystać z rehabilitacji i korygować wady postawy.

Więcej: radio.opole.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • Kornelka, 2014-03-20 20:13:16

  Do Hiacynka: Kochana a dobre krzesło to jakie?? Jak sobie wpisałam w google to pojawiło się takie ładne krzesełko, kolor zależy od wzrostu korzystającego tak dość wyprofilowane, tylko wygląda na dość sztywne, ale może to takie wrażenie. Jak dziecko siedzi na nim to nie marudzi??
 • Hiacynka, 2014-03-19 14:21:15

  no właśnie ale ja przynajmniej byłam tym pokolenie bez internetu i komórki czy innych gadżetów, kiedyś się biegało po podwórku wariowało na trzepaku, a teraz gdzie zobaczycie trzepak na podwórku i bawiące się dzieci???moje dziecko niestety jest znane z lenistwa do aktywności fizycznej, dlatego żeby ...chronić jej kręgosłup kupiliśmy jej do jedzenia przy biurku Dobre Krzesło i dwa razy w tygodniu chodzimy całą rodziną na basen mam nadzieję że to w przyszłości wyrobi w niej zdrowe nawyki  rozwiń
 • inna, 2014-01-11 11:09:09

  niech dołożą jeszcze trochę godzin siedzenia w szkole i kręgosłupy będą \\\"proste\\\". kiedyś na technice się cięło piłką wbijało gwoździe a teraz tylko teoria i testy..., edukacji dla bezpieczeństwa też nauczają w teorii, kartówki stały się też kolejnymi regularnymi lekcjami. Kiedyś ucz...eń miał 5-6 godzin w szkole- teraz codziennie 7 lub więcej...  rozwiń