Opolskie: Nagrody marszałka dla wybitnych naukowców, nauczycieli i uczniów

Profesor Stefania Grzeszczyk z Politechniki Opolskiej została tegoroczną laureatką Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego Professor Opoliensis za opracowanie technologii betonu z proszków reaktywnych.
Opolskie: Nagrody marszałka dla wybitnych naukowców, nauczycieli i uczniów
Profesor Stefania Grzeszczyk z Politechniki Opolskiej (fot.opolskie.pl)

Uroczystość wręczenia nagród marszałka województwa dla wybitnych naukowców i nauczycieli odbyła się poniedziałek (23 października), podczas obchodów Regionalnego Święta Edukacji.

Profesor Stefania Grzeszczyk, która w swojej pracy wykorzystała dotąd nieużywane materiały odpadowe, deklarowała, że będzie rozwijać ten kierunek badań, bo ma on zastosowanie w regionie. Pani profesor podkreśliła, że przeprowadzenie badań było możliwe dzięki wsparciu ze strony Politechniki Opolskiej, która zapewniła jej znakomite warunki pracy. Obecnie naukowiec stara się o uzyskanie patentu dla opracowanych przez siebie rozwiązań.

Wyróżnienie w kategorii Professor Opoliensis otrzymał dr hab. Marek Białokur z Uniwersytetu Opolskiego za pracę "Gabriel Narutowicz. Biografia". 

Nagrody marszałka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji otrzymali: Jolanta Bagińska, Izabela Breguła, Aleksander Iszczuk, Magdalena Ewelina Koloch i Artur Kowalski. Natomiast za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w szkołach, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa opolskiego, nagrody przyznano Renacie Najwer, Lesławowi Tomczakowi, Grażynie Lechki, Dorocie Blasze-Gola.

Czworo doktorantów i pięciu studentów otrzymało stypendia marszałka, a trzydziestu uczniów szkół różnych szczebli - tytułu "Prymusa Opolszczyzny".

Trzydziestu uczniów szkół różnych szczebli otrzymało tytułu
Trzydziestu uczniów szkół różnych szczebli otrzymało tytułu "Prymusa Opolszczyzny" (fot.opolskie.pl)

 

Marszałek województwa Andrzej Buła wręczając nagrody wyróżnionym zapewnił, że władze regionu będą z uwagą śledziły ich dalsze kariery. Namawiał ich także do związania swoich losów zawodowych z województwem opolskim, choć jak przyznał - nauka nie zna granic, a wysoko wykwalifikowani specjaliści są miłymi gośćmi na całym świecie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE