PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Nagrody marszałka dla wybitnych naukowców, nauczycieli i uczniów

  • aw/PAP    23 października 2017 - 22:56
Opolskie: Nagrody marszałka dla wybitnych naukowców, nauczycieli i uczniów
Profesor Stefania Grzeszczyk z Politechniki Opolskiej (fot.opolskie.pl)

Profesor Stefania Grzeszczyk z Politechniki Opolskiej została tegoroczną laureatką Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego Professor Opoliensis za opracowanie technologii betonu z proszków reaktywnych.
Uroczystość wręczenia nagród marszałka województwa dla wybitnych naukowców i nauczycieli odbyła się poniedziałek (23 października), podczas obchodów Regionalnego Święta Edukacji.

Profesor Stefania Grzeszczyk, która w swojej pracy wykorzystała dotąd nieużywane materiały odpadowe, deklarowała, że będzie rozwijać ten kierunek badań, bo ma on zastosowanie w regionie. Pani profesor podkreśliła, że przeprowadzenie badań było możliwe dzięki wsparciu ze strony Politechniki Opolskiej, która zapewniła jej znakomite warunki pracy. Obecnie naukowiec stara się o uzyskanie patentu dla opracowanych przez siebie rozwiązań.

Wyróżnienie w kategorii Professor Opoliensis otrzymał dr hab. Marek Białokur z Uniwersytetu Opolskiego za pracę "Gabriel Narutowicz. Biografia". 

Nagrody marszałka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania i rozwoju edukacji otrzymali: Jolanta Bagińska, Izabela Breguła, Aleksander Iszczuk, Magdalena Ewelina Koloch i Artur Kowalski. Natomiast za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej w szkołach, dla których organem prowadzącym jest samorząd województwa opolskiego, nagrody przyznano Renacie Najwer, Lesławowi Tomczakowi, Grażynie Lechki, Dorocie Blasze-Gola.

Czworo doktorantów i pięciu studentów otrzymało stypendia marszałka, a trzydziestu uczniów szkół różnych szczebli - tytułu "Prymusa Opolszczyzny".

 

Marszałek województwa Andrzej Buła wręczając nagrody wyróżnionym zapewnił, że władze regionu będą z uwagą śledziły ich dalsze kariery. Namawiał ich także do związania swoich losów zawodowych z województwem opolskim, choć jak przyznał - nauka nie zna granic, a wysoko wykwalifikowani specjaliści są miłymi gośćmi na całym świecie. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.