Opolskie samorządy likwidują szkoły

  • Przegląd prasy/Nowa Trybuna Opolska
  • 15-01-2011
  • drukuj
Kilkanaście szkół podstawowych i gimnazjów może zostać zamkniętych w tym roku z w województwie opolskim. Samorządy szukają oszczędności w oświacie.

Na przykład gmina Głubczyce zlikwidować zamierza trzy podstawówki: w Grobnikach, Klisinie i Zopowych oraz gimnazjum nr 2. Podobne cięcia planują gminy Biała, Pruszków i Reńska Wieś. W Prudniku starostwo zastanawia się nad połączeniem liceum nr 2 z Zespołem Szkół Rolniczych. 

- Generalnie pieniądze rządowe starczają na utrzymanie szkół, jeśli w podstawówkach w klasie uczy się nie mniej niż 18 uczniów, a w gimnazjach 24. Kłopoty zaczynają się, gdy klasy są mniej liczne - wyjaśnił Marian Wojciechowski, wójt gminy Reńska Wieś, o czym poinformowała "Nowa Trybuna Opolska".

Cytaj też:

Zmianom w oświacie mówią "nie" 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Takie to przykre,ale to nie może być koniec świata.Trzeba dojeżdżać do szkoły i koniec! Taka jest sytuacja ekonomiczna i nic się nie poradzi.Wszędzie szuka sie oszczędności...Myślę,że dzieciom jakoś się ułoży!

Joanna, 2011-01-17 00:20:16 odpowiedz

Edukacja dla dzieci JEST I BEDZIE NAJWAZNIEJSZA !!!

Sklepowicz, 2011-01-16 11:36:26 odpowiedz

Jest źle, ale jeszcze gorzej jest wtedy, gdy ignoruje się zasady ekonomii. A dzieci nie pozbawia się szkoły, ale przenosi do innej.

UPRejmy, 2011-01-16 09:46:33 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE