PARTNER PORTALU
  • BGK

Orlik doleciał do Olesna

  • BEZ    16 lipca 2010 - 14:40
Orlik doleciał do Olesna

Milion złotych kosztowało wybudowanie kompleksu sportowego „Orlik” w Oleśnie. Jest to 22 tego typu obiekt na Opolszczyźnie. W tym roku oddanych ich będzie jeszcze 18.
Oleski „Orlik” powstał w sąsiedztwie wspaniałej krytej pływalni, która już niebawem oddana zostanie do użytku. Kompleks boisk będzie więc uzupełnieniem oferty sportowo-rekreacyjnej oferowanej mieszkańcom gminy.

Składa się on z boiska piłkarskiego o wymiarach 30x62 metry oraz boiska wielofunkcyjnego do gier zespołowych – piłki koszykowej i siatkowej. Zapleczem dla boisk są dwa niewielkiej wielkości budynki socjalne, mieszczące szatnie, natryski, toalety. Taki gotowy zestaw dostarczyły Zakłady Wyrobów Metalowych w Jerzkowicach. Zaś generalnym wykonawcą inwestycji była spółka Polan z Praszki, która ma na swym koncie już pięć „Orlików”.

Boiska, jak mówił burmistrz Sylwester Lewicki, były już gotowe w grudniu 2009 roku, ale z ich otwarciem zwlekano ze względu na trwającą obok budowę pływalni.

Niebawem ten zakątek Olesna ma szansę stać się terenem usług hotelarsko-rekreacyjnych, pojawił się bowiem inwestor, który chce w sąsiedztwie kompleksu wybudować hotel.

Mimo wakacji i żaru lejącego się z nieba, młodzież na otwarciu „Orlika” dopisała i zaraz po przecięciu wstęgi wzięła oba boiska we władanie. Odbył się nawet kilkunastominutowy mecz piłki nożnej.

Wicemarszałek Teresa Karol, która przywiozła młodym zawodnikom zestawy piłek sportowych, podkreślała, że rządowo-samorządowy program „Moje boisko – Orlik 2012” pozwala młodym ludziom zadbać o tężyznę fizyczną oraz pożytecznie i bezpiecznie spędzać czas. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.