PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatni partner e-podręcznika wybrany

  • PAP    6 listopada 2012 - 13:47
Ostatni partner e-podręcznika wybrany

Na czwartego merytorycznego partnera projektu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" została wybrana Grupa Edukacyjna SA; odpowiedzialna będzie ona za przygotowanie e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej - poinformowało MEN na swojej stronie internetowej.
W ten sposób zakończył się nabór na partnerów projektu. Zgodnie z założeniami projektu ma być czterech partnerów merytorycznych, których zadaniem będzie opracowanie treści e-podręcznika do poszczególnych grup przedmiotów oraz partnera technologicznego, który odpowiedzialny będzie za jego techniczną konstrukcję.

Czytaj też: Cyfryzacja szkoły na razie nie zdaje egzaminu

Jak podaje MEN, Grupa Edukacyjna SA to spółka działająca na rynku wydawniczym od 1989 r.

"Posiada bogatą ofertę wydawniczą, w tym m.in. podręczniki w zakresie edukacji wczesnoszkolnej oraz inne edukacyjne publikacje specjalistyczne oraz multimedia. W związku z rozwojem technologii informacyjno-komunikacyjnych, do oferty Grupy Edukacyjnej wprowadzone zostały nowoczesne produkty elektroniczne, ułatwiające pracę nauczyciela, dyrekcji oraz efektywne funkcjonowanie zarówno szkoły, jak i placówki przedszkolnej - to jest elektroniczny dziennik oraz e-learningowa platforma edukacyjna" - czytamy w komunikacie resortu.

Grupa Edukacyjna jest wydawcą podręczników opatrzonych logo: MAC Edukacja, Juka-91 i Poltext. W swojej ofercie ma m.in. podręczniki szkolne, akademickie, biznesowe, językowe, obudowę metodyczną, ale także pomoce dydaktyczne.

Wydawca ten ubiegał się już o bycie partnerem merytorycznym w projekcie e-podręcznik, odpowiedzialnym za przygotowanie e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej; wygrał w połowie czerwca konkurs na partnerów do tego przedsięwzięcia ogłoszony przez podlegający resortowi edukacji Ośrodek Rozwoju Edukacji. Konkurs ten został unieważniony pod koniec lipca.

Czytaj też: Szkoły nie są przygotowane na e-podręczniki

W efekcie trzech partnerów merytorycznych oraz partnera technologicznego wyłoniono z sektora publicznego. Uniwersytet Wrocławski został partnerem merytorycznym w zakresie przedmiotów humanistycznych, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu - partnerem merytorycznym w zakresie przedmiotów przyrodniczych, Politechnika Łódzka - partnerem merytorycznym w zakresie matematyki i przedmiotów informatycznych.

Partnerem technologicznym zostało Poznańskie Centrum Superkomputerowo Sieciowe, będące pionem Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk.

Projekt "E-podręczniki kształcenia ogólnego" zostanie sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Jego wdrażanie zaplanowano na lata 2012-2015, szacunkowa wartość projektu wynosi 45 mln zł. W ramach projektu do 2014 r. ma zostać przygotowanych 18 e-podręczników do 14 przedmiotów; mają być udostępniane na wolnych licencjach, czyli bezpłatnie. Przygotowanie e-podręczników towarzyszy wieloletniemu programowi cyfryzacji polskiej szkoły "Cyfrowa szkoła".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.