PARTNER PORTALU
  • BGK

Oświata i likwidacja gimnazjów. Terlecki: nie ma żadnego powodu, żeby odkładać reformę

  • aw/PAP    8 grudnia 2016 - 11:18
Oświata i likwidacja gimnazjów. Terlecki: nie ma żadnego powodu, żeby odkładać reformę
Ryszard Terlecki (fot.ryszardterlecki.pl)

• Szef klubu PiS i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki powiedział, że nie ma żadnego powodu, by odkładać reformę edukacji przewidującą likwidację gimnazjów.
• Reforma jest przygotowana, wejdzie w życie zgodnie z założonym harmonogramem - dodał Terlecki.
Terlecki był pytany w czwartek (8 grudnia) na konferencji w Sejmie, czy PiS, mimo krytyki i apelu, by odłożyć na jakiś czas reformę edukacji, nadal utrzymuje, że powinna ona wejść w życie od przyszłego roku szkolnego.

"Nie ma żadnego powodu, żeby odkładać reformę edukacji, przeciwnie - każdy rok opóźnienia powoduje, że koleje roczniki młodzieży kończą szkołę w wydaniu pani Szumilas, pani Hall i trzeciej pani, która odpowiada za tę ruinę edukacji - Kluzik-Rostkowska. Nie ma żadnego uzasadnienia do tego, żeby zwlekać z reformą" - powiedział Terlecki.

"Reforma jest przygotowana, wszystkie prace trwają i ona zgodnie z założonym harmonogramem wejdzie w życie" - dodał szef klubu PiS.

Zgodnie rządowymi projektami zmienić ma się struktura szkół w Polsce. W miejsce obecnie istniejących szkół mają być: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zmiany miałyby rozpocząć się od roku szkolnego 2017/2018.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.