PARTNER PORTALU
  • BGK

Oświata, MEN: nadchodzi czas rozliczenia z wykorzystania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe

  • pt    16 grudnia 2014 - 15:47

W terminie do 31 stycznia 2015 r. jednostki samorządowe mają obowiązek rozliczenia się z wykorzystania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe.
Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomina, że w najbliższych dniach mijają terminy rozliczania z dotacji celowej. Do tego celu MEN przygotował specjalne formularze.

W terminie do 15 stycznia 2015 r. potrzebne jest rozliczenie wykorzystania dotacji celowej przez dyrektora szkoły podstawowej prowadzonej przez osobę prawną inną niż jednostka samorządu terytorialnego lub osobę fizyczną oraz zwrot niewykorzystanej dotacji.

Czytaj: Edukacja, szkoły, klęska e-podręcznika

Do dnia 31 stycznia 2015 r. potrzebne jest rozliczenie wykorzystania dotacji celowej przez jednostkę samorządu terytorialnego oraz zwrot niewykorzystanej dotacji.

Do 15 marca 2015 r. - wojewoda sporządza i przekazuje ministrowi właściwemu do spraw oświaty i wychowania zbiorcze zestawienie wykorzystania dotacji celowej przez jednostki samorządu terytorialnego.

Jednostka samorządu terytorialnego uwzględnia w rozliczeniu (zobacz załącznik nr 8) szkoły podstawowe i szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej prowadzone przez daną jednostkę samorządu terytorialnego oraz szkoły podstawowe prowadzone przez osoby prawne inne niż jednostka samorządu terytorialnego lub osoby fizyczne.

Rozliczenie wykorzystania dotacji celowej przez dyrektora szkoły podstawowej prowadzonej przez osobę prawną inną niż jednostka samorządu terytorialnego lub osobę fizyczną odbywa się na załączniku nr 6.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • Hela, 2015-01-29 14:55:58

    Czemu żadna (...) nie podaje adresu gdzie te załączniki należy wysłać - czy w tym urzędzie pracują sami IDIOCI ????