PARTNER PORTALU
  • BGK

Oświatowa rezerwa czeka na wnioski

  • GK    7 października 2013 - 18:06
Oświatowa rezerwa czeka na wnioski

Do 17 października samorządy mogą składać wnioski o dofinansowanie z tytułu wzrostu zadań szkolnych, a do 28 października – o pomoc w przypadkach losowych.
Do 17 października samorządy mogą składać wnioski na dofinansowanie z tytułu wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych polegającego na wzroście liczby uczniów przeliczeniowych w związku ze zwiększeniem łącznej liczby uczniów w szkołach i placówkach prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego w stosunku do danych przyjętych do naliczenia algorytmem części oświatowej subwencji ogólnej na 2013 r.

W kwocie części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2013 uwzględniono środki na wzrost o 2,9 proc. liczby uczniów szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży oraz liczby uczniów ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia z tytułu przewidywanego rozpoczęcia przez dzieci 6-letnie realizacji obowiązku szkolnego.

Kryteria podziału 0,4 proc. rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej tutaj.

Wnioski dotyczą wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych od 1 września 2013 r.

Z kolei do 28 października samorządy mogą składać wnioski o pomoc w przypadkach losowych. Ta tura dotyczy zdarzeń losowych, które miały miejsce we wrześniu i październiku 2013 r.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.