PARTNER PORTALU
 • BGK

Oszczędzają na nauczycielach

 • PAP    14 stycznia 2012 - 15:48
Oszczędzają na nauczycielach

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oszczędza na nauczycielach i zamierza obciąć część ich miesięcznych dochodów. A wszystko pod przykrywką naprawy systemu motywacyjnego - stwierdza "Gazeta Polska codziennie".
Jak podkreśla gazeta, znaczną część dochodów nauczyciela stanowi dodatek motywacyjny. Do tej pory najniższy wynosił 200 zł, ale od wiosny ma to być 1 zł, a jego górną granicę ustalono na 1200 zł. Dzięki temu w kasie miasta ma zostać ok. 100 mln zł.

Według wyliczeń związków zawodowych, pedagodzy stracą średnio nawet ok. 5 tys. zł brutto rocznie.

- To hańba. Prezydent miasta chce oszczędzać na tych, którzy i tak bardzo źle zarabiają - zaznacza szef mazowieckiej "Solidarności" Andrzej Kropiwnicki.

Rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk zaprzecza, że chodzi o oszczędności. Podkreśla, że miastu zależy, by premiowani byli najlepsi nauczyciele.

- Chcemy, aby dodatek motywacyjny spełniał swoją funkcję - mówi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (8)

 • Antalya-Chałwa, 2012-10-11 20:03:26

  Powraca temat oszczędzania. Nikt nie może żądać od drugiego tego,czego nie może otrzymać! Dlatego najlepiej(?) nie oczekiwać i nie chcieć niczego!
 • krzyciel, 2012-10-09 15:39:54

  Moim zdaniem, to krok w dobrym kierunku. Jeszcze lepszym byłoby ustalenie zasady dawania dodatku motywacyjnego w wysokości określonego procentu zasadniczej pensji - w pełnym zakresie, od 0 do 100%. Obecnie dodatki "motywacyjne" mało kogo motywują, bo często każdy dostaje tyle samo lub różn...ice są minimalne. Gdyby zwiększyć rozpiętość (przy okazji tworząc przejrzyste zasady przyznawania dodatku w określonej wysokości), odzyskałby on swój właściwy charakter i motywował nauczycieli do dobrej pracy. Bo po to on jest, a nie po to, by rekompensować niskie (to akurat prawda) zarobki.  rozwiń
 • anna, 2012-10-06 10:30:16

  Samorządowcy niech zaczn oszczedzac od siebie a nie od nauczycieli. Nauczyciel zarabia1700 ikontraktowy.