PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie Medioteki

  • BEZ    4 marca 2010 - 07:33
Otwarcie Medioteki

Dziś (4 marca) odbędzie się uroczyste otwarcie Medioteki w Wojewódzkiej Bibliotece Publiucznej w Olsztynie. To już druga kolekcja materiałów do nauki języka niemieckiego, stworzona ze współpracy z Goethe-Institut w Warszawie.
W programie uroczystości przewidziano spotkanie przyjaciół i partnerów Goethe-Institut. Swoją działalność zaprezentują m.in. Wspólnota Kulturowa „Borussia”, program Deutsch-Wagen-Tour, Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz szkoły biorące udział w programie „Szkoły - partnerzy przyszłości”.

Obecnie w Mediotece znajduje się ok. 300 książek i 130 dokumentów elektronicznych. Kolekcja będzie stale rozbudowywana. W Mediotece Języka Niemieckiego znajdują się przede wszystkim materiały do nauki języka niemieckiego (podręczniki, repetytoria, leksykony, ćwiczenia, teksty, audiobooki i inne dokumenty elektroniczne - materiały dźwiękowe i multimedialne) oraz poradniki i podręczniki metodyczne dla nauczycieli języka niemieckiego.

Goethe-Institut wspiera WBP poprzez zakup książek oraz szkolenia dla bibliotekarza opiekującego się księgozbiorem. WBP udostępnia pomieszczenie oraz zapewnia niemieckojęzycznego bibliotekarza do opieki nad księgozbiorem i kontaktów z Goethe-Institut. Obie instytucje organizują także wspólnie imprezy popularyzujące język niemiecki i kulturę Niemiec.

Zbiory Medioteki dostępne są dla wszystkich czytelników WBP. Godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 19.00, w soboty w godz. 9.00 – 14.00.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.