PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie nowego budynku gimnazjum w Przecławiu

  • przeclaw24.pl    2 listopada 2012 - 11:00
Otwarcie nowego budynku gimnazjum w Przecławiu

Piątego listopada 2012 r. Publiczne Gimnazjum w Przecławiu rozpoczyna działalność w nowym budynku.
Szkoła to gmach nowoczesny, imponująco wyposażony, gustownie urządzony, przyjazny uczniom i nauczycielom. Młodzież i rodziców z pewnością ucieszy wiadomość o zakończeniu pracy w systemie dwuzmianowym. Początkowo gimnazjum planowano otworzyć wraz z początkiem roku szkolnego, inwestycja jednak się opóźniła.

Od 5 listopada lekcje będą odbywać się w systemie tylko w systemie jednozmianowym - informuje Dyrektor Gimnazjum Edyta Majewska-Gargula. Uczniowie dojeżdżający do szkoły nadal będą podróżowali trzema autokarami (A,B,C). W drogę powrotną cztery razy w tygodniu młodzież wyruszy o 15.10, raz o 16.00.

Siódmy listopada 2012 roku będzie miał charakter wyjątkowego święta. O godz. 14.00 rozpocznie się uroczyste otwarcie nowej szkoły, wieńczące oczekiwaną przez społeczność gminną inwestycję. Po tym wydarzeniu, o godz. 17.00, rodzice i nauczyciele spotkają się na zebraniach.

Podobnie sytuacja z planem zajęć będzie wyglądać w przecławskiej podstawówce. Według nowego planu lekcji uczniowie Szkoły Podstawowej będą rozpoczynać zajęcia o godz. 8.00, a kończyć najpóźniej o godz. 14.55 - mówi dyrektor szkoły podstawowej Beata Bitel.

Szczególnie dużo lekcji mają uczniowie klas IV-tych, którzy uczą się wg nowej podstawy programowej i jednocześnie lekcje j. angielskiego i niemieckiego będą się u nich odbywały z podziałem na 15-osobowe grupy.

Ułożenie planu lekcji jest zdeterminowane przez salę gimnastyczną, którą dzielimy z uczniami gimnazjum, pozostałe lekcje są więc układane pod w-f. O tym czy nowy plan zacznie obowiązywać od poniedziałku, 5.11.2012r. zadecyduje jutrzejsze spotkanie p. Wójt z głównym inspektorem nadzoru budowlanego w nowym gimnazjum. Informacje o tym jak szkoła będzie pracować w poniedziałek znajdą się na stronie internetowej szkoły w piątek. Mamy nadzieję, że będzie to już nowy plan lekcji.

Zapraszam serdecznie na uroczyste otwarcie gimnazjum - mówi Wójt M. Schwarz. Odbędzie się ono w środę 7 listopada o godzinie 14:00. W tym dniu będzie można zwiedzić naszą nową placówkę, obejrzeć sale i zapoznać się z warunkami w jakich będzie się kształcić nasza młodzież. Zapraszam też przyszłych uczniów, rodziców, absolwentów i wszystkich mieszkańców gminy.

Nowe przecławskie gimnazjum to obiekt zaprojektowany jest prawie na 400 uczniów. W placówce będzie 19 pracowni lekcyjnych, 11 gabinetów przedmiotowych dla nauczycieli, pokoje administracji i dyrekcji, pokój nauczycielski, szatnie i sanitariaty dla uczniów, gabinet lekarski z zapleczem, czytelnia na 32 miejsca z biblioteką i gabinetem opracowań zbiorów.

Jest kilka bardzo oryginalnych pomieszczeń i funkcjonalności szkoły - to m.in forum dla zebrań i rekreacji uczniów, sala konferencyjna z zapleczem oraz obserwatorium astronomiczne. Budynek będzie w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych (podjazdy i winda).

Obiekt, który liczy sobie około 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni kosztował 9,5 miliona złotych. Budżet gminy wyłożył na całość 6,5 miliona złotych, pozostała kwota to dotacja unijna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.