PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie nowej szkoły

  • lk    15 października 2010 - 21:15
Otwarcie nowej szkoły

Podczas miejskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej, otwarto budynek dydaktyczny Zespołu Szkół Gospodarczych. Inwestycja Kosztowała 11 mln zł, z czego 5 milionów to dofinansowanie z Unii Europejskiej.
W nowej szkole mieszczącej się przy ul. Spytka Ligęzy młodzież ma do dyspozycji teraz nowoczesne pomieszczenia do nauki. W budynku znajdują się sale wraz z niezbędnym wyposażeniem do nauki wielu zawodów. Budynek w pełni jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do przemieszczania się po poszczególnych kondygnacjach budynku służy im winda, także toalety dostosowano do ich potrzeb. Budowa szkoły trwała dwa lata. Kosztowała 11 mln zł, z czego 5 milionów stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej.

- Cieszę się, że szkoła z tak bogatą tradycją dzięki nowemu budynkowi staje się nowoczesnym ośrodkiem kształcenia. Życzę uczniom, by nauka zawodu stała się lekka i przyjemna. Jestem przekonany, że wysoki poziom kształcenia i wyposażenie szkoły spowodują, że absolwenci bez problemu znajdą później pracę – mówił podczas uroczystego otwarcia Henryk Wolicki, z-ca prezydenta Rzeszowa.

- Budowa nowej szkoły była potrzebna, wręcz konieczna. Dzięki temu szkoła stała się wizytówką tego województwa. Dziękuję Panu Prezydentowi za to, że miasto ją wybudowało. Nie tylko ta inwestycja ale i inne, wykonywane w ostatnim czasie na terenie Rzeszowa, pokazują, że w naszym mieście jest bardzo dobry klimat dla oświaty - powiedział Jan Burek, członek zarządu Województwa Podkarpackiego.

Marek Pikuła, dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych – Szkoła, którą kieruje to placówka z ogromnym doświadczeniem i tradycjami. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu prezydenta Rzeszowa długo oczekiwana inwestycja doszła do skutku. Myślę, że służyć będzie całej podkarpackiej społeczności.

Podczas uroczystości w związku z obchodzonym Dniem Edukacji Narodowej 122 nauczycielom rzeszowskich szkół wręczone zostały nagrody, przyznane przez Prezydenta miasta Rzeszowa za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. - Wyniki jakie podczas egzaminów i testów osiągają nasi uczniowie to przede wszystkim zasługa Waszej ciężkiej pracy. Serdecznie Wam za to dziękuję. Od kilku lat uczniowie naszego województwa osiągają najlepsze wyniki w kraju. To pokazuje, że mamy bardzo zdolną młodzież, w którą należy inwestować – powiedział Henryk Wolicki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.