PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie Parku Linowego w Krośnie

  • krosnocity.pl    29 kwietnia 2011 - 10:10
Otwarcie Parku Linowego w Krośnie

W sobotę otwarty zostanie Park Przygody przy ul. Okrzei (Zawodzie). Organizatorzy przygotowali na tę okazje wiele atrakcji oraz rabatów.
Park Przygody tworzy kilka tras, dla amatorów adrenaliny o różnym doświadczeniu i sprawności. Jest odcinek treningowy oraz trasy: zielona dla dzieci powyżej lat 8, z opiekunem, niebieska dla zaawansowanych, pomarańczowa – najtrudniejsza i zarazem położona najwyżej oraz czerwona-integracyjna, którą należy pokonywać w grupie. Dodatkową atrakcją jest huśtawka „Bing Swing”, dająca wrażenia podobne jak skok na bungee.

Z urządzeń można korzystać pod okiem instruktorów po krótkim przeszkoleniu. Na trasy wchodzimy w kasku i specjalnej uprzęży. W tym roku korzystanie z Parku Linowego jest płatne. Organizatorzy kuszą jednak atrakcyjnymi rabatami i dodatkowymi atrakcjami.

Dla wszystkich, którzy będą korzystać z tras przygotowano 25 % rabat cenowy. Do biletów dla dzieci dodawane będą karnety na watę cukrową albo popcorn oraz możliwość skorzystania z dmuchańca.


Park Linowy powstał w ubiegłym roku w ramach projektu: „Rozwój infrastruktury turystyki aktywnej poprzez utworzenie transgranicznej sieci produktów turystycznych w Krośnie, Świdniku i Presovie” i jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

W związku z warunkami dofinansowania konieczne było przeprowadzenie przetargu na dzierżawcę parku. W ubiegłym roku park udostępniony został nieodpłatnie tylko w weekendy. Koszty pokryło miasto.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Telewizor?, 2011-04-29 12:11:49

    Dobre na długi weekend.TYLE DNI Trzeba jakoś zagospodarować.Dobry pomysł z tym baraszkowaniem.Polecam spacery po lesie i (jak kto)jazdę na rowerze!