PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto Centrum Wykładowo-Dydaktyczne

  • PAP    8 kwietnia 2011 - 19:33

Konińscy studenci od piątku korzystać mogą z nowoczesnego Centrum Wykładowo-Dydaktycznego. Budynek kosztujący 14,5 mln złotych powstał przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie (PWSZ).
Gmach ma powierzchnię ponad 4 tys. mkw. W budynku mieści się aula na 650 miejsc, dwie sale wykładowe oraz laboratoria do prowadzenia zajęć z fizjoterapii, biochemii i anatomii. Jednocześnie w budynku będą mogły odbywać się zajęcia dla ponad 900 studentów.

- W nowej auli odbywać się będą najważniejsze uroczystości uczelniane: inauguracje, absolutoria. Centrum będzie też miejscem konferencji naukowych, również obcojęzycznych, bowiem aula jest wyposażona w system tłumaczeń symultanicznych. Obiekt jest całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych - poinformowała Ewa Kapyszewska z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Jak podkreślił rektor uczelni, prof. Wojciech Poznaniak. Centrum Wykładowo-Dydaktyczne będzie wykorzystywany nie tylko przez PWSZ, ale także służyć będzie potrzebom miasta.

Ponad 6,5 mln zł wydanych na budowę obiektu to pieniądze z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, ponad 2,2 mln zł pochodzi z budżetu państwa a 3 mln dołożył samorząd Konina. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.