PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto Pawilon Nowa Gazownia

  • PAP    17 czerwca 2011 - 06:50

W Poznaniu otwarto Pawilon Nowa Gazownia. Okrągły obiekt o powierzchni 600 metrów kwadratowych kosztował 2 mln zł i został sfinansowany przez samorząd Poznania.
Nowy pawilon Okrągły, oparty na stalowej konstrukcji budynek, obłożony modułami poliwęglanowymi, przypomina wyglądem dawne zbiorniki gazowe.

Budynek ma jedną salę wielofunkcyjną na około 300 osób i kilka mniejszych pomieszczeń, które będą mogły pełnić rolę galerii czy sal do działań twórczych.

Pawilon Nowa Gazownia zbudowany został jako pierwsza inwestycja w ramach projektu „Centrum Kultury Nowa Gazownia”, dzięki któremu pozostałości budynków po gazowni w Poznaniu staną się ośrodkiem działań artystycznych i przyczynią się do rewitalizacji architektonicznej i społecznej poznańskiego Chwaliszewa.

„W nowym pawilonie chcemy promować kulturę współczesną ze szczególnym uwzględnieniem działalności młodych twórców, nowych technologii i designu. Mamy nadzieję że będzie to nowe, ważne miejsce dla kultury w Poznaniu” – poinformowała menedżer projektu nowego pawilonu Agata Rogoś.

Pawilonem do czasu wyłonienia jego operatora zarządza miejska instytucja kultury Estrada Poznańska, Najbliższe wydarzenia kulturalne w nowym pawilonie będą związane z rozpoczynającym się w piątek w Poznaniu festiwalem Ethnoport Poznań 2010.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.